środa, 24 maj 2023 17:02

Boisz się przekłuwania? Spróbuj modnych kolczyków zakładanych na ucho!

kolczyki na ucho kolczyki na ucho mat.prasowe

Marzysz o pięknych kolczykach, ale strach przed przekłuciem uszu w gabinecie kosmetycznym uniemożliwia Ci realizację planu? Na szczęście istnieje rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób — kolczyki zakładane na uszy bez przekłuwania. Szeroka oferta tych ozdób pozwala tworzyć ciekawe kompozycje, które efektownie upiększają okolice twarzy. Poznaj ich rodzaje i wykorzystaj je w swojej codziennej lub odświętnej stylizacji.

 

Zalety noszenia kolczyków bez przekłuwania

Kolczyki na uszach są przede wszystkim doskonałą propozycją dla tych osób, które boją się zabiegu przekłuwania. Taka alternatywa pozwala na dowolne łączenie różnych modeli biżuterii na całej długości ucha, a także na dodawanie kolejnych ozdób w dowolnym momencie. Jedynym minusem, jaki mają kolczyki na ucho, jest to, że można je łatwiej zgubić niż te, które zakładane są w zakładzie kosmetycznym za pomocą aparatu.

Decydując się na kolczyki na uszach, warto wybrać te, które wykonane są z hipoalergicznych materiałów, jakimi są tytan medyczny i plastik medyczny. Pozwoli to na uniknięcie przykrych dolegliwości związanych z alergią kontaktową na metale takie jak: nikiel, pallad, kadm, złoto czy srebro. Symptomy uczulenia na wymienione pierwiastki, to: obrzęk, wysypka, zaczerwienienie, pieczenie i świąd.

Bogatą i atrakcyjną ofertę antyalergicznych ozdób na uszy można odnaleźć na oficjalnej stronie Blomdahl.

Klipsy — ponadczasowa biżuteria bez przekłuwania

Jednym z wariantów kolczyków bez przekłuwania są klipsy. Chociaż mogłoby się wydawać, że czasy ich świetności minęły już kilkadziesiąt lat temu — nic bardziej mylnego. Klipsy wracają do mody, a ich konstrukcja jest o wiele bardziej dyskretna niż kiedyś. Te kolczyki na ucho mają specjalne zapięcie, dzięki któremu bez trudu utrzymują się na płatkach uszu bez przemieszczania się. Świetnie sprawdzą się u osób, które na tyle rzadko zakładają biżuterię, że zwykłe dziurki w uszach mogłyby się zrosnąć i uniemożliwić włożenie kolczyków na sztyfcie.

Wybierając idealne klipsy dla siebie, zwróć przede wszystkim uwagę na to, by po ich założeniu mocno trzymały się płatków uszu, a także były wykonane z materiału, który nie powoduje podrażnień skóry i uczulenia.

Kolczyki magnetyczne — jak się je zakłada?

Zakładanie kolczyków za pomocą magnesów to nie tylko dobra metoda na uniknięcie zabiegu przekłuwania uszu, ale również dowolność tworzenia własnych i niespotykanych kompozycji ozdób. Kolczyki magnetyczne można stworzyć samemu w domu z biżuterii, która od dawna zalega w szkatułkach lub szufladach. Wystarczy usunąć w zwykłych kolczykach sztyfty, a w ich miejsce przykleić neodymowe, niewielkie magnesy, które będą przyciągać się do magnesów przyłożonych po drugiej stronie płatków uszu. Pamiętaj jednak, żeby magnesy umieścić odpowiednimi biegunami względem siebie, w przeciwnym razie, zamiast się przyciągać, będą się odpychały i nie spełnią swojej funkcji. 

Jeżeli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie stworzyć kolczyki magnetyczne, zawsze możesz zdecydować się na gotową biżuterię magnetyczną, którą bez problemu znajdziesz w internetowych sklepach jubilerskich.

Zakładanie od czasu do czasu klipsów lub kolczyków na magnes jest zazwyczaj skuteczną zachętą do przekłucia uszu. Jeżeli będziesz rozważać taką możliwość, wiedz, że aktualnie dostępna jest w wielu gabinetach bezbolesna i szybka metoda przekłuwania uszu metodą Blomdahl, polecana przez osoby, które wcześniej wzbraniały się przed tym zabiegiem.