czwartek, 21 styczeń 2021 13:12

Historia marki Ellesse

marka Ellesse marka Ellesse

Ellesse to włoska marka odzieżowa. Pierwsza siedziba producenta została założona we włoskim miasteczku Umbria 19 czerwca 1959 roku.

Części garderoby od Ellesse posiadają unikalny design. To połącznie elegancji i sportowego charakteru. Aktualna kolekcja obejmuje głównie odzież typu streetwear. W ubrania od Ellesse ubierają się gwiazdy muzyki rap oraz pop. Odpowiednio dopasowany przedział cenowy nie odstrasza jednak zwykłych klientów i pozwala ubierać się każdemu w modny i wygodny sposób.

Jak powstawały pierwsze ubrania od Ellesse?

Wraz z końcem lat 50- tych, we włoskim miasteczku Umbria pierwsze ubrania zaczął wytwarzać Leonardo Servadio. Nie każdy wie, ale Ellesse była na początku marką, która dbała o zapewnianie wyposażenia wyłącznie amatorom sportów zimowych. Leonardo Servadio postanowił wejść na rynek odzieżowy z nowymi, lepszymi ubraniami do, na przykład jazdy na nartach.

Mistrzowska odzież od Ellesse.

W krótkim czasie Ellesse rozszerzyła swój obszar działania na inne dyscypliny sportu: lekkoatletykę, tenis, a nawet wyścigi bolidów F1. W latach 60- tych jedno z mistrzostw świata wywalczyła włoska reprezentacja piłki nożnej, właśnie w koszulkach od Ellese. Wysoka jakość materiałów, a także wygoda podczas noszenia ubrań od włoskiej firmy, zostały także docenione przez Gianniego Poli, zwycięzcy jednego z najtrudniejszych i najbardziej renomowanych maratonów w Nowym Jorku, a także Marca Giradellego, mistrza narciarskiego.

Uliczny styl i niekonwencjonalne rozwiązania od Ellesse.

Wizerunek, jaki obecnie posiada włoska firma odzieżowa zaczął się wraz z początkiem lat 80-tych. Właśnie w tym czasie, po wielu sukcesach w branży stricte sportowej, marka Ellesse zaczęła produkować ubrania, które świetnie sprawdzają się w miejskich warunkach.

Odzież casual, którą mogli nabyć zwykli klienci, wykorzystywała rozwiązania zapewniające komfort i funkcjonalność w codziennych sytuacjach.

Lekkie i przewiewne materiały pozwalały na zachowanie odpowiedniej temperatury ciała, a praktyczne rozwiązania takie jak: liczne kieszenie, czy wygodny krój i niezawodne zamki błyskawiczne, sprawiały, że odzież sprawdzała się przy każdej okazji i warunkach pogodowych. Jakość, którą zapewniały ubrania od marki Ellesse była doceniana przez gwiazdy takie jak, na przykład Will Smith, Mick Jagger i Jazzy Jeff.

Wielki powrót marki Ellesse po latach.

Rynek odzieżowy w latach 90- tych, podobnie jak wszystkie inne branże, dynamicznie się rozwijał. Coraz to nowsze technologie i projekty ubrań zaczęli wprowadzać do swoich sklepów dobrze znani potentaci: Adidas, Nike i Puma. Ellesse pomimo reprezentowania, stale, wysokiej jakości wyrobów, została wyparta i straciła status lidera na rynku odzieżowym.

Zmiany przyszły dopiero po trzydziestu latach. Około 2010 roku ubrania od Ellesse zaczęły być znowu dostrzegane na rynku odzieżowym. Charakterystyczne logo, a także oryginalny krój i dobre materiały wróciły do łask klientów. Tym razem specjalnością Ellesse stała się odzież uliczna. Charakterystyczne kurtki ,,kangurki” i t-shirty z logiem producenta można spotkać niemalże w każdym klubie, czy ulicy. Włoski producent wytwarza także inne części garderoby, saszetki, buty czy szaliki i bieliznę.

Dlaczego warto wybrać ubrania od Ellesse?

Marka Ellese wytwarza odzież casual o wysokiej jakości. Stosuje się w niej nowoczesne rozwiązania i modny krój. Przy produkcji ubrań pracują najlepsi projektanci, którzy co sezon zaskakują swoich klientów unowocześnionym stylem. Ubrania od Ellesse są także wybierane ze względu na bogatą historię producenta. Sprawia to, że odzież uliczna jest jednocześnie kultowa, nawiązując do przełomowych wydarzeń sportowych i znanych aktorów oraz muzyków. Odzież męską i damską tej marki można znaleźć na: https://casualauthentic.com/