poniedziałek, 26 październik 2020 16:56

Jak dobrać biustonosz push-up?

Biustonosz push-up Biustonosz push-up

Idealnie dopasowany biustonosz push-up zapewni komfort, wygodę i ładne wyeksponowanie biustu. To dlatego tak ważne jest, aby jego wybór nie był przypadkowy. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka, szalenie ważnych czynników, od których w dużej mierze będzie zależało zarówno dobre samopoczucie, a nawet zdrowie każdej pani.

 

Dlaczego powiększa biust?

Fenomen biustonosza push-up polega na tym, że zawiera specjalne wkładki, których zadaniem jest optyczne powiększenie biustu i nadanie mu ładnego wyglądu. Aby jednak tak się stało, musi być odpowiednio dobrany. A to, wbrew ogólnym przekonaniom, nie jest takie łatwe, co zresztą potwierdzają kobiety – i to w różnym wieku. Za duży przesuwa się podczas chodzenia, z kolei za mały uciska tkanki, powodując z tego tytułu ogromny dyskomfort.

Kupujemy biustonosz push-up – o czym musimy pamiętać?

Kolorystyka, zastosowane wzornictwo czy rodzaj tkaniny stanowi oczywiście o ważnych aspektach, jednak na komfort i wygodę noszenia znaczący wpływ mają inne czynniki. Mowa oczywiście o odpowiedniej wielkości miseczek, ramiączkach czy właściwym dopasowaniu obwodu pod biustem.

Pas biustonosza – jaki powinien być?

Prawidłowy rozmiar pod biustem powinien być pierwszą informacją, jaką powinna usłyszeć doświadczona brafittierka. To od niego zależy, czy stanik push-up będzie ciasny, luźny czy zapewniający komfort noszenia. Z jednej strony musi odpowiednio przylegać do ciała, aby po wyregulowaniu ramiączek podtrzymywać i unosić biust. Z drugiej natomiast nie może krępować ruchów. Do objawów świadczących o niewłaściwym dopasowaniu obwodu pod biustem można zaliczyć również przesuwanie się fiszbin, ucisk na tkanki czy nie zachowanie jednej linii z jego przodem.

Co z miseczkami?

Na komfort, wygodę i odpowiednie wyeksponowanie biustu wpływa również właściwy dobór miseczek. Duży udział w tym zakresie odgrywają fiszbiny. Powinny przylegać do ciała, na całej długości obejmować pierś, ale nie uciskać jej. Warto zwrócić uwagę, aby w przedniej części przylegały do mostka, zaś z boku skierowane były do pachy. Oczywiście, rozmiar miseczek jest ściśle uzależniony od wielkości piersi. Inny biustonosz push-up będą miały panie o małym, a inne o średnim biuście. W zależności od modelu, inaczej będą również układały się fiszbiny. Ważne jest także to, aby tkanina na miseczce nie odstawała od piersi, co jest oczywistym dowodem na to, że jest za duża.

Na koniec ramiączka...

Wybierając biustonosz push-up, należy również zwrócić uwagę na ramiączka. To one bowiem unoszą piersi, dlatego tak ważne jest, aby były odpowiednio dobrane do stanika. Duży udział w tym zakresie odgrywa ich długość i szerokość.