czwartek, 15 kwiecień 2021 16:37

Jak przygotować się do przymiarek sukni ślubnej?

suknie ślubne suknie ślubne pixabay

Wybór sukni ślubnej to nie lada zadanie. Nie da się ukryć, że ta jedna jedyna kreacja w życiu musi być idealna.

Warto zostawić sobie trochę więcej czasu na przymiarki, tak by znaleźć sukienkę perfekcyjną. Jak przygotować się do mierzenia? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla kobiet, które mają przed sobą to zadanie.

Z kim wybrać się na przymiarkę sukni ślubnej?

Salony sukien ślubnych to miejsca, w których można poczuć się jak w bajce. Podczas przymiarki sukni ślubnej również można prezentować się wyjątkowo korzystnie, jednak gdy odbierze się już swój docelowy model, czar może prysnąć. Dlaczego? Kobiety mierzą suknie ślubne (2021 zobacz na annakara.com) stojąc na podestach. To wszystko dlatego, że sukienki są długie. Dzięki temu kreacja swobodnie spływa w dół, jednak to wszystko wizualnie wydłuża też sylwetkę. Kobieta wygląda smukło, jednak nie zawsze rzeczywiście prezentuje się tak w rzeczywistości. Osoba, z którą wybieramy się na przymiarki, będzie mogła spojrzeć z innej perspektywy. Dzięki temu podpowie, czy sukienka rzeczywiście leży tak genialnie. Do salonu warto wybrać się z mamą, przyjaciółką, koleżanką.

Co zabrać na przymiarkę sukni ślubnej?

Gdy zapadnie konkretna decyzja odnośnie wybranego modelu, na pobranie miar na sukienkę warto zabrać ze sobą docelową bieliznę, a także buty. Dlaczego? Jeżeli chodzi o buty to tutaj istotna jest wysokość obcasów. To właśnie po ich założeniu konsultantka z salonu może dokonać pomiaru, a zatem określić, jak długa powinna być sukienka. Jeśli na ślub założy się buty na niższym obcasie, kreacja będzie zbyt długa. Jeśli na wyższym, sukienka będzie za krótka. Obcas powinien mieć zatem taką samą wysokość jak w tych butach, które miało się podczas przymiarek. Co do bielizny, to tutaj ważne jest to, że różne modele biustonoszy inaczej kształtują piersi. Niektóre unoszą je odrobinę wyżej, inne nie. Biustonosze powiększające biust sprawiają, że piersi mają większy obwód. Jeśli miary są zbierane na sukienkę niezwykle dopasowaną, to wszystko ma znaczenie.

Kiedy wybrać się na przymiarki?

Dosyć istotną sprawą, o której często zapominają kobiety, jest to, że w różnych okresach cyklu miesięcznego ich ciało wygląda różnie. Przykładowo przed okresem zwykle sylwetka jest pełniejsza, ponieważ w organizmie zatrzymuje się woda. Jeśli wybiera się dla siebie bardzo dopasowaną sukienkę, warto wziąć to pod uwagę i na pomiary wybrać się w takim czasie w cyklu miesięcznym, w jakim mniej więcej będzie się podczas ślubu. Z reguły sukienki mierzy się około 6-8 miesięcy przed planowaną datą. Często można przewidzieć, czy ślub wypadnie w połowie cyklu, tuż przed okresem, czy tuż po nim. Dla kobiet, których waga mocno waha się w zależności od dnia cyklu, to istotny czynnik, który mogą brać pod uwagę. Oczywiście nie muszą, jednak uwzględnienie go bez wątpienia wpłynie na to, że pomiary będą bardziej precyzyjne. Dzięki temu nie popełni się wpadki podczas wyboru sukienki ślubnej. W najważniejszym dniu w życiu kreacja będzie prezentować się perfekcyjnie, a kobieta będzie zadowolona ze swojego wyboru. Wiele pięknych modeli sukien można przejrzeć na stronie Annakara.com.