środa, 09 wrzesień 2020 20:28

Modne i stylowe T-shirty. Co nosić tej jesieni?

Medicine ból istnienia Medicine ból istnienia

Czy T-shirt musi być nudny? Nie! Czy musisz wyglądać w nim niedbale, nieciekawie i staromodnie? Absolutnie! Czasy zwykłych białych koszulek dawno minęły, jednak nie oznacza to, że moda współczesna nie chce mieć z nimi nic wspólnego – wręcz przeciwnie! T-shirty w nowej odsłonie przeżywają swój renesans i znów mogą cieszyć się ze swoich pięciu minut sławy.

Czego możemy się spodziewać tej jesieni? Najmodniejsze koszulki sezonu są buntownicze, zadziorne i... zmuszają do myślenia.

Kolekcja inna niż wszystkie

Najnowsza autorska kolekcja od Medicine nazwana została „Ból istnienia”, próżno jednak szukać w niej depresyjnych wzorów, czy melancholijnych printów. Najnowsza odsłona T-shirtów to przede wszystkim zaskakujący design, odważne łączenie elementów, oryginalne podejście do kwestii nadruków i spora doza humoru... bo często tylko on może nas uratować. Co dokładnie proponuje nam Medicine tej jesieni?

Nowy wymiar designu

Tej jesieni Medicine uważa, że ubranie to nie tylko jeden z aspektów naszego wyglądu zewnętrznego, ale także bardzo osobisty element naszego codziennego życia. Ta druga skóra ma być interesująca nie tylko dla tego, kto na nią patrzy, ale też dla tego, kto ją nosi! Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu  – zdaje się mówić Medicine – i umieszcza na wewnętrznej stronie bluzek dające do myślenia opisy. Z którym identyfikujesz się najbardziej?

Pozory mylą! – nieoczywiste koszulki dla niej i dla niego

Jeśli zależy Ci na efekcie WOW, wybierz żółtą koszulkę ozdobioną różową reklamówką. Kontrastowe kolory przyciągają uwagę, a hiperrealistyczny wzór sprawia, że możesz wprost usłyszeć szelest torebki! Jeśli jesteś fanem minimalizmu, postaw na czerń z delikatnym dodatkiem bieli. Interesujący motyw w postaci rozproszonych włókien każe zastanowić się, co przedstawia koszulka. Może to materiał biologiczny widziany pod mikroskopem, a może nieznany kosmiczny zaułek? W tym sezonie Medicine stawia pytania, ale nie daje gotowych odpowiedzi.

Zaskoczy Cię także subtelniejsza odsłona kolekcji. Na pierwszy rzut oka T-shirty oferują nam delikatne motywy zwierzęce i kwiatowe. Jednak między słodkim chihuahua i uroczym kotkiem syjamskim czają się glisty, szczury i pijawki, a wszystko to okraszone gustownymi dziurami, które jak żywo przypominają te powstałe po przypaleniu papierosem. Medicine pyta – może nie wszystko złoto co się świeci, a to, co z zewnątrz wydaje się wspaniałe, wymaga sprytnej demaskacji?

Moda w służbie idei

Medicine to bez wątpienia marka społecznie zaangażowana. Oprócz ciekawych printów i przyciągających uwagę modeli chce zwracać uwagę na problemy współczesnego świata takie, jak konsumpcjonizm i szerzące się kłopoty ze zdrowiem psychicznym. To właśnie dlatego wszystkie produkty Medicine posiadają certyfikat organiczności, co oznacza, że zostały wyprodukowane z poszanowaniem natury i praw człowieka. To także dlatego zyski z nowej kolekcji „Ból istnienia” w całości przekazane zostaną instytucjom wspierającym osoby z problemami psychicznymi.