środa, 04 październik 2023 11:04

Dlaczego rajstopy uciskowe to must-have w Twojej garderobie?

rajstopy uciskowe rajstopy uciskowe mat.prasowe

Rajstopy uciskowe czy to w tradycyjnym wydaniu, czy formie stylowych pończoch, coraz częściej stają się ważną częścią garderób kobiet w różnym wieku! To one pomagają w walce z żylakami i innymi schorzeniami kończyn dolnych. Rajstopy uciskowe są także gwarancją braku uczucia ciężkich nóg, na co narzekają panie w ciąży, seniorki oraz kobiety które muszą w pracy długo utrzymywać pozycję stojącą lub siedzącą. Komu jeszcze są one polecane i dlaczego dzisiaj rajstopy kompresyjne to Twoje must-have?

 

Rajstopy uciskowe i ich zastosowanie

Rajstopy uciskowe zakładane są przez panie, a także i panów w różnych sytuacjach. Wiele kobiet nie może wyobrazić sobie własnej garderoby bez takich elementów, które gwarantują zarówno elegancki wygląd, jak i mnóstwo prozdrowotnych korzyści. Kto i kiedy powinien zatem sięgać po rajstopy uciskowe? Bielizna uciskowa idealna jest:

Dla kobiet w ciąży

Pierwszą grupą pań, które powinny wyposażyć swoją garderobą w kilka kompletów rajstop uciskowych w różnych stylach oraz o różnym stopniu kompresji, są kobiety w ciąży. Zyskują one dzięki temu znaczne odciążenie naczyń krwionośnych wraz z jednoczesnym zabezpieczeniem skóry przed różnymi schorzeniami wywoływanymi m.in. przez niewydolność żylną. Ciężarne kobiety dzięki rajstopom uciskowym zapewniają sobie terapię kompresyjną przynoszącą olbrzymią ulgę! Bielizna kompresyjna pomaga w usuwaniu obrzęków i polepsza ogólną sprawność. Wysoki komfort noszenia, gwarantowany.

Dla kobiet pracujących w butach na obcasach

Wiele zawodów wymaga od pań formalnego stroju, w tym zakładania szpilek. Niestety takie obuwie znacznie wpływa na pogorszone krążenie krwi, a także limfy w naczyniach, co może mieć poważne konsekwencje, od przewlekłego bólu począwszy, na powstaniu żylaków i zakrzepicy kończąc. Warto zatem zakładać rajstopy uciskowe w ramach profilaktyki zdrowotnej. Panie lubiące elegancję, nie muszą przy tym rezygnować z finezyjnych motywów. Dowodem na to jest oferta firmy Veera, która przygotowała linię rajstop wyszczuplających, modelujących, oddychających i nadających lekkości. Wybierają ją stewardessy, hostessy, pracownice banków, urzędniczki, nauczycielki czy przedstawicielki handlowe.

Dla seniorek z problemami z żylakami

Rajstopy kompresyjne to doskonały prezent dla naszych babć! Kobiety po pięćdziesiątym roku życia szczególnie powinny zadbać o zdrowie układu krwionośnego, w tym o prawidłowe krążenie krwi oraz limfy w naczyniach. Wygodne i stylowe rajstopy uciskowe w różnych rozmiarach czy kolorach rekomendowane są dla seniorek z objawami dolegliwości żylnych, żyłami siateczkowatymi, a nawet z pierwszymi objawami obrzęku limfatycznego. Warto zakładać je także w przypadku nawracających obrzęków kostek.

Dla kobiet z predyspozycjami genetycznymi do schorzeń nóg

Jeśli w Twojej rodzinie wystąpiły choroby układu krążenia u kobiet, koniecznie zastosuj profilaktykę zdrowotną w postaci rajstop uciskowych. Niestety skłonność do powstawania „pajączków” czy żylaków uwarunkowana jest w dużej mierze genetycznie, dlatego warto zareagować jak najwcześniej. Zakładanie rajstop kompresyjnych pomoże Ci ustrzec się poważnych schorzeń w obrębie kończyn dolnych. Zapewnią one także brak uczucia ciężkich nóg po całym dniu wypełnionym przeróżnymi aktywnościami.

 

Dla pań z żylakami i „pajączkami”

Rajstopy uciskowe to must-have pań z żylakami i „pajączkami”. Gwarantują one bezbolesną, tanią i skuteczną terapię kompresyjną, która naprawdę może zdziałać prawdziwe cuda! Noszenie rajstop uciskowych sprzyja zapobieganiu różnych chorób krążenia, pojawiających się w obrębie kończyn dolnych. Nie powinno się jednak ich zakładać w przypadku choroby Burgera, tętniaków, miażdżycy czy schorzeń skóry z wyciekami. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem POZ, kardiologiem, internistą czy naczyniowcem.

Dla kobiet kochających podróże

Rajstopy uciskowe doskonale nadają się jako wyrób prozdrowotny podczas różnych wycieczek, które wypełnione są wielogodzinnym marszem! Warto zakładać je pod spodnie podczas przemierzania szlaków górskich. Nie trzeba przy tym martwić się o ciepłotę ciała – najlepszej klasy rajstopy i pończochy kompresyjne z mikrofibry są bardzo ciepłe, co pozwala na ich noszenie zimą do spódnicy. Latem natomiast można z powodzeniem stosować rajstopy dziane w systemie plastra miodu co zapewnia właściwą kompresję jednocześnie gwarantując przepływ powietrza i komfort termiczny. . Nie powinny o tym zapominać kobiety cierpiące z powodu obrzęków nóg np. związanych z nieprawidłowym przepływem limfy w układzie limfatycznym który uwydatnia się szczególnie latem podczas upałów.

Modele specjalnie dla mężczyzn

Najlepsze marki produkujące i dystrybuujące bieliznę uciskową zwracają również uwagę na potrzeby panów, czy to seniorów cierpiących na żylaki, czy mężczyzn aktywnych zawodowo i wymagających codziennego wsparcia ich układu krwionośnego. W sprzedaży znaleźć można męskie rajstopy uciskowe, specjalne pończochy kompresyjne, a także wysokiej klasy skarpety. Wiele modeli można zakładać do pracy pod spodnie, a najlepsi dystrybutorzy zapewniają również linię dla sportowców.

 

Poznaj korzyści stosowania rajstop uciskowych

Korzyści stosowania męskich i damskich rajstop uciskowych jest sporo. Warto skupić się przede wszystkim na ich własnościach prozdrowotnych oraz profilaktycznych. Rajstopy kompresyjne – jak już wspomniano – są bowiem doskonałym uzupełnieniem leczenia żylaków, „pajączków”, obrzęków limfatycznych oraz innych schorzeń układu krążenia kończyn dolnych. Mają one także niezwykłą moc profilaktyczną:

  • pomagają zapobiegać chorobom, również o podłożu genetycznym;
  • polecane są paniom, które zwracają szczególną uwagę na młody wygląd skóry nóg;
  • pozwalają uniknąć uczucia ciężkich nóg, nawet po całym dniu aktywności;
  • wpływają na usprawnienie całego układu krwionośnego i limfatycznego;
  • zapewniają doskonałą przewiewność dla skóry, dzięki czemu można je nosić w różnych warunkach pogodowych.

Ponadto rajstopy kompresyjne marek premium modelują sylwetką i są świetnym uzupełnieniem strojów w różnych stylach.