wtorek, 08 listopad 2016 14:14

Najbliższa ciału...koszula!

Gdy sięgniemy pamięcią wstecz i przypomnimy sobie możliwości stylizacyjne, jakie miałyśmy jeszcze kilkanaście lat temu, nie możemy się nadziwić... Wiadomo, z racji braku dostępu do najnowszych kolekcji, które dostępne były tylko dla wybranych, trzeba było sobie radzić samodzielnie, a efekty takiego „kombinowania modowego” były różne. Na szczęście, te czasy już dawno odeszły i teraz możemy eksperymentować z modą, z różnymi częściami garderoby, a efekty są niejednokrotnie zaskakująco pozytywne.

 

Koszula wiele przeszła


Zwykła damska koszula… Kiedyś uważano, że nosić się ją powinno jedynie do pola, aby chroniła przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Jeszcze wcześniej, kobiety w ogóle koszul nie używały – chyba, że nocnych, ale to dla odmiany był temat tabu. Jeszcze cofając się w czasie, do epoki średniowiecza, z koszulami kojarzyły się zgrzebne worki, które nosili najbiedniejsi. Ale jak już pisaliśmy – moda ewoluowała i teraz slogan „Koszule – Trendy w modzie damskiej” jest bardzo popularny, ponieważ dzięki temu jednemu elementowi można stworzyć dziesiątki kreacji na różne okazje. I to kreacji, które nierzadko pokazują się na czerwonych dywanach, wśród sukien od najbardziej znanych projektantów.


Koszula na każdą okazję


Znani projektanci odkryli dość szybko, że koszule wyznaczają trendy w modzie damskiej i zaczęli projektować przeróżne ich fasony. Są więc koszule typowo wyjściowe, uszyte z najdelikatniejszych materiałów, do których wystarczy odpowiednia biżuteria, niewielka kopertówka i eleganckie spodnie, aby stworzyć look, który na długo zapadnie wszystkim w pamięć. Są również koszule, nazwijmy je, służbowe, które idealnie nadają się na biznesowe spotkanie. Te najlepiej nosić w formie klasycznej, czyli jako dodatek do garnituru.

Można również zaopatrzyć się w koszulę lekką i przewiewną, która doskonale sprawdzi się w upalne dni. Skoro o temperaturze mowa, to warto wspomnieć, że koszule mogą być z długim rękawem, jak również z krótkim. Nieobce są współczesnym kobietom również koszule, które mają rękaw ¾. Naprawdę, możliwości, jakie dają koszule, są ogromne, trzeba tylko umieć odpowiednio łączyć ze sobą elementy. 


Królowe wśród koszul


Jakie są najpopularniejsze koszule na świecie? Odpowiedzi są dwie. Pierwsza to koszula biała, wizytowa, zaliczana do naszego biznesowego grona. Natomiast druga, to koszula dżinsowa, która z męskich szaf przewędrowała do damskich i to z ogromnym powodzeniem. To te właśnie koszule – trendy w modzie damskiej, są niekwestionowanymi królowymi tego rodzaju damskiej garderoby. Połączyć je można z eleganckimi czółenkami, seksownymi szpilkami, fikuśnym żakietem, eleganckimi szortami – naprawdę, możliwości nie brakuje.


Jak je nosić?

Pytanie wydaje się banalne? Okazuje się, że niekoniecznie, ponieważ jeśli nie wiemy, jak zakładać i nosić koszule, to uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego i nikt nie będzie patrzył na nas z podziwem. Zapamiętajmy zatem, że jeśli zakładamy koszulę do spodni czy spódnicy, to najpierw wkładamy koszule, następnie spódnicę – potem ją podnosimy i wystającą spod spodu koszulę obciągamy. Następnie opuszczamy spódnicę, podnosimy ręce, aby część włożonej koszuli wyszła poza pasek spodni czy spódnicy. Wyrównujemy koszulę i gotowe.

Chyba że stawiamy na awangardę i założymy koszulę, która z przodu jest schowana, a z tyłu wystaje – ale pamiętajmy, że ma to wyglądać na celowe działanie, a nie niedbalstwo. Można również podążyć za najnowszym nurtem, czyli koszulę nosić włożoną do spodni czy spódnicy asymetrycznie – ale lepiej to najpierw poćwiczyć w domu przed lustrem!

W co się ubrać?

Czy Panie również jeżdżą na motorach?

Czy Panie również jeżdżą na motorach?

Istnieją dyscypliny typowo męskie, w których kobiety są czymś niecodziennym. Nie chcemy w żaden sposób umniejszać Paniom, aczkolwiek utarło się, czytaj dalej
Najlepsze modowe prezenty na święta

Najlepsze modowe prezenty na święta

Czy pod naszymi choinkami znajdzie się miejsce dla modowych prezentów? Z pewnością taki prezent ucieszy każdą kobietę aktywnie podążającą za czytaj dalej
Ślub w Boże Narodzenie?

Ślub w Boże Narodzenie?

Jednym z najbardziej romantycznych terminów na ślub jest Boże Narodzenie. Piękną oprawę zapewnia natura oraz ludzie, którzy przystrajają swoje domostwa czytaj dalej
Przekonaj się do legginsów

Przekonaj się do legginsów

Garderoba osoby o krągłych kształtach wcale nie powinna być nudna i przeciętna. Ciemne i workowate ubrania nie są receptą na czytaj dalej
  • 1