sobota, 28 grudzień 2019 21:47

Biżuteria ręcznie robiona – dlaczego warto ją wybrać?

Biżuteria missdeco Biżuteria missdeco

Obecnie coraz więcej osób szuka oryginalnych i pięknych przedmiotów, którymi otacza się na co dzień. Na popularności zyskują szczególnie akcesoria i biżuteria ręcznie robione. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego że, stawiając na wyroby ręcznie robione otrzymuje się często unikatowe rzeczy, które zachwycają każdym detalem.

Dlaczego jeszcze warto wybrać biżuterię ręcznie robioną? Gdzie szukać oryginalnych produktów tworzonych przez prawdziwych artystów?

Biżuteria handmade – dlaczego warto zainteresować się tego rodzaju produktem?

Biżuteria ręcznie robiona to pojęcie bardzo szerokie. Do jej produkcji wykorzystuje się najróżniejsze materiały – od papieru zabezpieczonego w odpowiedni sposób, poprzez drewniane półprodukty, aż po ręcznie formowane metale i dobrane do nich kamienie szlachetne. Dlatego też wybór tego typu biżuterii jest ogromny. Bardzo duże zainteresowanie budzą szczególnie projekty oksydowanego i młotkowanego srebra. Zachowują one bowiem pewną surowość i minimalizm i jednocześnie mogą być niezwykle misterne i delikatne. Inną ciekawą metodą wykorzystywaną do produkcji biżuterii z metali jest szydełkowanie drucikiem. Misterna plecionka zachwyca lekkością i przestrzennością. Chętnie stosowana jest m.in. do wyrobu kolczyków. Jednak metod wytwarzania biżuterii handmade jest naprawdę wiele i dzięki tej różnorodności praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

Ile trzeba zapłacić za ręcznie robioną biżuterię?

Ceny ręcznie robionej biżuterii mogą być bardzo różne. Wiele osób uważa, że jest to dość drogi i ekskluzywny produkt. Trzeba mieć tutaj jednak świadomość tego, że na cenę produktu składa się tutaj kilka kwestii. Przede wszystkim koszt materiałów. Będzie on szczególnie wysoki w przypadku biżuterii produkowanej z metali oraz kamieni szlachetnych. Dodatkowo liczy się także oryginalność i stopień trudności wykonania projektu. Nie można też zapominać o tym, że osoby zajmujące się profesjonalnie wytwarzaniem biżuterii muszą utrzymać swoją firmę oraz rodzinę.

Gdzie najlepiej kupować biżuterię ręcznie robioną?

Często będąc na wakacjach w miejscowościach turystycznych, można spotkać wiele stoisk z biżuterią. Czy w takich miejscach opłaca się kupować? Jak się okazuje, niekiedy ceny tam podawana są bardzo wysokie i trudno zweryfikować pochodzenie produktu, czy faktycznie jest to biżuteria ręcznie robiona przez miejscowego artystę.

Chcąc zakupić oryginalny i wysokiej jakości produkt warto zatem poszukać sprawdzonego miejsca. Jednym z nich jest strona https://www.missdeco.pl/kategoria/bizuteria, gdzie można znaleźć piękną biżuterię. Skupia ona wokół siebie wielu zdolnych artystów, którzy dbają o to, aby ich projekty były dopracowane w każdym calu.

Piękna biżuteria

Powrót mody lat 90. - kolczyk w pępku znów na topie

Powrót mody lat 90. - kolczyk w pępku znów na topie

Moda z lat 90. doświadcza swojego renesansu, co potwierdzają liczne gwiazdy popu, które zdecydowały się na ponowne wprowadzenie kolczyków w czytaj dalej
Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne od dawien dawna uważane są za skarby ziemi. Dodatkowo od starożytności przypisuje się im magiczne właściwości, cudowne zdolności czytaj dalej
Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Złota biżuteria to ponadczasowy symbol elegancji. Na przestrzeni wieków zawsze była postrzegana jako cenna, wyszukana oraz trwała, z tego powodu czytaj dalej
Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Artystyczna biżuteria autorska nawiązująca do motywów słońca i księżyca może kryć w sobie różne tajemnice. Takie same, które skrywają się czytaj dalej
  • 1