niedziela, 30 sierpień 2020 16:22

Body camp -zadbaj o swoją aktywność fizyczną!

body camp body camp

W ostatnim czasie body camp staje się popularniejszy i zyskuje coraz więcej miłośników. Jest to rodzaj aktywności fizycznej, zazwyczaj w formie wyjazdowej, opierającej się na ćwiczeniach grupowych. To doskonały pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, a także poprawy kondycji i wytrzymałości.

Kilka dni z dala od miasta, w otoczeniu natury sprawiają, że jest to doskonały pomysł na urlop. Na każdy dzień przewidziane są nowe aktywności i zajęcia, dostarczające wrażeń i adrenaliny. Obecność innych uczestników dostarcza dodatkowej motywacji, tak że chce się jeszcze więcej. Pora więc zadbać o siebie!

Body camp - czym jest?

Jest to sport pochodzący z USA, który w Polsce dopiero zyskuje na popularności. Jego ideą jest wytrzymałościowe wzmocnienie całego ciała, poprzez treningi ukierunkowane na różne partie mięśni. Turnusy body camp trwają od kilku do kilkunastu dni i jeśli chodzi o lokalizację zazwyczaj położone są w ładnych krajobrazowo miejscach tj. morze, góry, Mazury. Na każdy dzień przewidziany jest konkretny harmonogram, uwzględniający zarówno treningi, jak i przerwy i czas wolny. Ćwiczenia odbywają się głównie na świeżym powietrzu, dlatego tak ważna jest okolica, ale wewnątrz również aktywności nie brakuje. Na obozie poznamy wiele rodzajów treningów, a także podstawy zdrowego życia, tak aby po zakończeniu body camp móc wcielić nowe nawyki w życie. 

Kto może się na to zdecydować?

Jak już zdążyliśmy zauważyć body camp jest świetną formą treningu. Jednak możemy się teraz zastanawiać dla kogo jest przeznaczony. Według twórców, jest to aktywność fizyczna dla każdego, niezależnie od poziomu wysportowania czy wieku. Treningi są różne, o zróżnicowanym poziomie trudności. Uczestnictwo w nich jest dobrowolne, w zależności od samopoczucia. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Zanim jednak zdecydujemy się na body camp, warto zastanowić się nad możliwościami własnego organizmu i stanem zdrowia. Dzięki temu wybierzemy odpowiednią specyfikę i intensywność obozu. Jest to forma sportu przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zawodowców, ukierunkowanych na konkretne treningi. Zakres jest ogromny, dlatego zastanówmy się czego chcemy i oczekujemy.

Dlaczego warto się zdecydować?

Aktywność fizyczna jest kluczową kwestią w naszym życiu, jednak wielu z nas cierpi na jej niedobór w codziennym życiu. Co jest główną przyczyną? Brak czasu! Nasze życie jest zabiegane, mamy mnóstwo rzeczy na głowie, przez co kwestię sportu zostawiamy na sam koniec. Jeśli jednak zależy nam na długoletnim zdrowiu i kondycji, trzeba nieco zmienić podejście. Body camp umożliwia nam kilkudniowy pobyt z dala od otaczającej nas rzeczywistości i problemów. To czas tylko dla nas, który w całości możemy przeznaczyć na aktywność fizyczną. Poznajemy ćwiczenia, podstawy zdrowego żywienia, a także możemy liczyć na wsparcie trenera. Jest to naprawdę świetny krok do wymarzonej sylwetki, a także podstawy zdrowego trybu życia. Reszta jest kwestią kontynuacji i naszego samozaparcia.