sobota, 16 lipiec 2022 13:32

Chcesz zostać dobroczyńcą? Wesprzyj Fundację Dorastaj z Nami

fundacji dla dzieci fundacji dla dzieci Fundacja Dorastaj z Nami

Fundacja dla dzieci Dorastaj z Nami powstała, by wspomagać dzieci mundurowych, którzy w trakcie pełnienia służby straciły życie. Ratownicy, strażacy, policjanci, żołnierze na co dzień zmagają się z niebezpieczeństwami. Często jadąc na akcję ratującą życie innych ludzi już z niej nie wracają.

 

Pozostawiają po sobie zrozpaczone rodziny. Tymi, którzy najbardziej zmagają się z traumą po stracie rodzica są dzieci. Czasami walka o przywrócenie ich do normalnego funkcjonowania trwa latami. Trauma pozostawia trwały ślad, a jest ona tym bardziej dotkliwsza, gdy dochodzą do problemów z psychiką dodatkowo problemy z codziennym funkcjonowaniem.

Podstawowy cel fundacji dla dzieci

Podstawowym celem Fundacji Dorastaj z Nami jest pomoc psychologiczna dla dzieci ze „skazą” po utracie ukochanego rodzica. Fundacja kontaktuje z terapeutami i dofinansowuje koszty leczenia. Pomaga także przezwyciężyć przeciwności losu, którymi jest pogorszenie warunków materialnych rodziny, która musi od czasów tragedii polegać na pensji jednego rodzica i zazwyczaj niewielkiej renty dla dzieci ofiary. Ważnym elementem życia młodego człowieka jest edukacja. Fundacja oferuje pomoc dzieciom w opłatach za szkoły, studia, zajęcia dodatkowe czy korepetycje. Młodym ludziom przygotowującym się do dorosłego życia fundacja oferuje pomoc wysoce wykwalifikowanych doradców zawodowych.

Kto może skorzystać z oferty fundacji dla dzieci?

Oferta kierowana jest do dzieci i młodzieży osób mundurowych, które straciły życie w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Jeśli młody człowiek nie skończył jeszcze 25 roku życia może zwrócić się o pomoc do fundacji, pomagającej dzieciom naszych bohaterów w mundurach.

Kto i jak może pomóc dzieciom?

Fundację Dorastaj z Nami wspierają firmy prywatne i sektora publicznego. Jednak ta pomoc materialna jest niewystarczająca. Dlatego fundacja zwraca się z prośbą o wsparcie także do osób prywatnych. Pomóc dzieciom mundurowych można za pomocą przekazania 1% od podatku dochodowego. Można wpłacić jednorazowy datek. Można także stać się stałym darczyńcą w programie „Zawsze Wierni”. „Zawsze Wierni”, to Ci, którzy zlecili w swoich bankach polecenie zapłaty na cele fundacji, które realizowane są każdego miesiąca.