niedziela, 17 lipiec 2022 17:07

Producenci dzianin - czego od nich oczekiwać

producent dzianin producent dzianin Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Po branży tekstylnej trzeba umieć się poruszać, niezależnie od tego, czy jesteś amatorem czy prowadzisz mały, własny butik z autorską odzieżą.

Dzisiaj dobry producent dzianin bawełnianych, który zwalnia z konieczności szukania materiałów po całym świecie, jest ogromnie cennym partnerem. Jak takiego znaleźć?

Doświadczeni w produkcji dzianin 

Dzianiny dostępne w ofercie hurtowni zależą od bardzo wielu czynników. W Polsce niestety nadal produkujemy dzianiny w zbyt ograniczonym stopniu, natomiast są także producenci, którzy wykonują naprawdę genialną pracę. Przede wszystkim praca ta zaczyna się od nowoczesnych technologii. Szeroki wybór materiałów to jedno, ich jakość to drugie. Szeroką gamę usług tekstylnych można dzisiaj zagwarantować dzisiaj jedynie poprzez stosowanie naprawdę nowoczesnych technologii. Jeśli w branży tekstylnej działamy na serio, systematycznie modernizujemy park maszynowy, szukamy rozwiązań, które pozwolą nam poprawić jakość produkcji, a jednocześnie zagwarantować optymalizację procesów. 

Cennym wyznacznikiem pewnego standardu pracy, jaki przyjmuje producent dzianin, są m.in.: system zarządzania zintegrowanego wg norm PN:EN ISO 9001:2008, PN:EN ISO 18001:2004, środowiskowy znak jakości dzianin „EU Flower”, certyfikat Oeko-Tex Standard 100 „Tekstylia godne zaufania” I klasy. Tutaj nie ma znaczenia czy szukasz dzianiny bawełnianej do szlafroków czy ekskluzywnego materiału na sukienkę. Ważne jest, aby wybierać takie oferty, które gwarantują ci najwyższą jakość tkanin. 

Dzianiny bawełniane i nie tylko

Nowoczesny park maszynowy gwarantuje najlepsze dzianiny polskiego producenta. To ogromna zaleta. Nie ma tutaj znaczenia, czy sięgasz po dzianiny dresowe, szlafrokowe, dzianiny bawełniane różnego typu. Ważne jest by, oferta barw była cały czas przez producenta poszerzana. By kolory te cechowały się wysoką odpornością na odbarwienia. Dobrze, aby producent oferował nadruki na większości płaskich materiałów. Tutaj wykorzystywane powinny być najlepsze barwniki i urządzenia, które posiadają atesty do tego typu działań. 

Dużą wagę producenci przywiązują dzisiaj przede wszystkim nie tylko do bogactwa kolorów i różnego rodzaju nadruków, ale i możliwie szerokiej oferty dotyczącej typów tkanin. Możesz dzięki temu liczyć na to, że w profesjonalnej hurtowni bez większego problemu znajdziesz wysokogatunkowe dzianiny bawełniane, poliestrowe, mieszankowe, a także organiczne. Te ostatnie dla wielu projektujących są bardzo istotne. Rośnie bowiem grupa bardzo świadomych klientów, którzy zwracają uwagę na to, z czego uszyte są poszczególne ubrania. Dzianiny organiczne to dodatkowa zaleta danej kolekcji, wielu klientów jest więc zainteresowanych kupnem tego typu materiałów od producentów. 

Polski producent dzianin

Fachowe doradztwo to również coś, na co możesz liczyć w przypadku profesjonalnego producenta tkanin. Na terenie całego kraju da się znaleźć miejsca, w których otrzymasz nie tylko bogatą ofertę samych tkanin, tak pod względem ich typu, jak i kolorystyki, lecz także uzyskasz profesjonalne wsparcie. Doświadczeni specjaliści w branży tekstylnej są w stanie doradzić, pomóc w doborze konkretnych dzianin, podpowiedzieć, co może być lepszym rozwiązaniem w konkretnym przypadku. Nie bez znaczenia jest tutaj także kwestia lokalności i wspierania polskiego rynku tekstylnego, który ma do zaoferowania tkaniny na podobnym poziomie jakości, co Włosi i inni giganci rynku tekstylnego. Warto sprawdzić ofertę polskich producentów, którzy odbudowują od lat rynek tekstylny w Polsce.