czwartek, 24 marzec 2022 13:48

Co potrafi inteligentny dom?

Fibaro Fibaro pixabay

Inteligentny dom to stosunkowo nowe rozwiązanie, które w ostatnim czasie stało się niezwykle funkcjonalne. Jednak nie ma się temu co dziwić, ponieważ smart home oferuje swoim użytkownikom same korzyści.

Zaczynając od zwiększenia komfortu, przez oszczędności, aż po większe bezpieczeństwo. Podpowiadamy jakie urządzenia wchodzą w skład inteligentnego domu i w jaki sposób działają?

Jak działa inteligentny dom?

Inteligentny dom to tak naprawdę nazwa dla całego systemu urządzeń oraz automatyki domowej, które działają w trybie smart. Urządzenia łączą się ze sobą lub ze znajdującą się w domu centralką i współpracują. Można również programować je tak, aby działały dostosowane do trybu życia domowników. Dzięki temu, oświetlenie może włączać się na chwilę przed ich powrotem do domu, a ogrzewanie przestawać działać po ich wyjściu z mieszkania. Podstawą działania smart home jest internet rzeczy, czyli koncepcja, która zakłada, że przedmioty połączone w sieć mogą komunikować się ze sobą oraz z użytkownikami. Korzystając z przeznaczonej do tego aplikacji w smartfonie domownicy mogą kontrolować temperaturę, natężenie światła czy włączać i wyłączać gniazdka elektryczne.

Jakie urządzenia są częścią inteligentnego domu?

Smart home może składać się z wielu różnych elementów. Każdy z nich może pełnić inną rolę. Jedne mogą służyć poprawie komfortu, inne oszczędnościom, a jeszcze inne zwiększeniu bezpieczeństwa. Do najbardziej podstawowych urządzeń marki Fibaro należy zaliczyć inteligentne gniazdka, które umożliwiają ich zdalne wyłączanie i włączanie, a nawet ustalenie harmonogramu, według którego będą działać. Innym wartym uwagi elementem smart home jest inteligentne oświetlenie, którym można sterować za pomocą smartfona. Ciekawym rozwiązaniem jest także smart ogrzewanie, za pomocą którego na bieżąco można kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. Sprawdź wszystkie inteligentne urządzenia, w które możesz wyposażyć swój dom: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl i wybierz najbardziej odpowiednie dla siebie.

Sterowanie inteligentnym domem jest możliwe za pomocą smartfona lub tabletu. Używając drugiego z nich, warto zaopatrzyć się także w dodatek jakim jest ramka na tablet, która pomoże stworzyć centrum zarządzania całym domem. Można wybrać ramkę, która pełni rolę stacji dokującej do zawieszenia na ścianie lub mobilnej. Sprawdź pełną ofertę inteligentnego domu na stronie https://mieszkaj-nowoczesnie.pl