poniedziałek, 23 maj 2022 13:59

Jakie szkolenia kosmetyczne warto realizować? Trendy 2022

szkolenia kosmetyczne szkolenia kosmetyczne pixabay

Trendy w branży medycyny estetycznej, podobnie jak w modzie, co roku ulegają zmianie. Dziś oczekiwania klientów oraz możliwości jakie gabinety mogą zaoferować swoim pacjentom są dużo większe. Podpowiadamy co zmieniło się w branży medycyny estetycznej i jakie zabiegi warto włączyć do oferty gabinetu.

 

Obecnie, dużo mniej popularne są zabiegi z użyciem dużej ilości wypełniacza. Zamiast tego klientki wolą inwestować w profilaktykę, czyli wszelkie metody zapobiegające starzeniu się skóry i nie ingerujące w zmianę rysów twarzy, ponieważ to stało się passe. Świadomość na temat możliwości jakie daje współczesna technologia jest coraz większa i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że lepiej jest zainwestować w zabiegi, które dają długotrwałe efekty, niż w te widoczne od razu, jednak mocno inwazyjne. Rośnie również zapotrzebowanie na zabiegi stymulujące naturalne procesy odnowy skóry. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi takie jak: mezoterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe czy laser frakcyjny.

Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega?

RF mikroigłowa to alternatywa dla osób, które chciałyby odmłodzić swój wygląd, jednak boją się operacji plastycznych. Wykonuje się ją w celu ujędrnienia skóry oraz redukcji tkani tłuszczowej. RF stymuluje głębokie warstwy skóry do produkcji kolagenu, przez co staje się ona bardziej napięta i nawilżona.

Stymulatory tkankowe – co to takiego?

Stymulatory tkankowe są wykorzystywane w terapii, która zapobiega starzeniu się skóry. Zabieg polega na stymulacji komórek organizmu do wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzięki temu, poprawia jędrność i elastyczność skóry, owal twarzy i nadaje młodszy wygląd.

Mezoterapia – na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg stosowany w celu odmłodzenia skóry. Polega on na przerwaniu jej ciągłości poprzez serię kontrolowanych iniekcji wykonanych cienką igłą w odpowiednich odstępach. Podczas iniekcji do skóry wprowadzana jest mieszanka substancji dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjentki. Najczęściej są to preparaty nawilżające i pobudzające tkanki do regeneracji.

Mezoterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe czy laser frakcyjny to zabiegi, które warto mieć w ofercie gabinetu kosmetycznego. Zapisz się na wybrane szkolenie kosmetyczne https://e-beautyestetic.pl/ i zdobądź umiejętności niezbędne d prowadzenia tego typu zabiegów.