sobota, 19 grudzień 2020 13:50

Czy popularne diety odchudzające są zdrowe?

catering dietetyczny catering dietetyczny

Wiedza dotycząca prawidłowego żywienia cały czas się rozwija i pojawiają się zaktualizowane wytyczne dotyczące przygotowania prawidłowej diety.

Jednak cyklicznie pojawiają się także informacje o dietach, które robią furorę wśród znanych osób. Takie polecenie sprawia, że również i „zwykłe” osoby chętnie sięgają po takie diety cud. Czy faktycznie warto w ten sposób gubić zbędne kilogramy? Czy jest to bezpieczne dla zdrowia?

Odchudzające hity – czy takie diety są zdrowe?

Odchudzające diety polecane przez celebrytów szybko stają się hitami i stosuje je wiele osób. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że wiele z takich diet, które obiecują szybkie schudnięcie, jest bardzo radykalnych i eliminuje z jadłospisu część produktów spożywczych. Można w ten sposób bardzo szybko schudnąć. Jednak nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Brak dostarczania wszystkich składników odżywczych może bowiem spowodować anemię, osłabienie organizmu oraz poważne kłopoty ze zdrowiem.

Jak w prawidłowy sposób zrzucić zbędne kilogramy?

Odpowiednio opracowana, zróżnicowana dieta będzie prawidłowym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Powinna ona dostarczać wszystkich składników odżywczych ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmów w odpowiednio dobranych proporcjach. Dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie samodzielnie zbilansowanych posiłków, ciekawym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rozwiązania, jakim jest catering dietetyczny. W Warszawie, ale i w wielu innych miastach działają specjalizujące się w takich usługach firmy. Można w nich zamówić wyżywienie na cały tydzień. Są to niewielkie porcje przeznaczone na pięć posiłków w ciągu dnia. W czasie zamówienia określa się kaloryczność jadłospisu na cały dzień, a także jaki rodzaj diety jest preferowany np. wegetariańska czy wegańska. Ciekawą propozycją dla osób, które po raz pierwszy korzystają z takiej możliwości, jest mniejsze zamówienie na próbę. Pozwala to sprawdzić, czy taki sposób żywienia będzie im w pełni odpowiadał.