czwartek, 22 październik 2020 18:03

Czy suplementy diety są zdrowe? TAK, jeśli wiesz, które kupować!

Suplementy Suplementy

Suplementy diety jawią się w świadomości społecznej jako syntetyczne tabletki lub kapsułki musujące, które mają sprzedawać przekonanie o zdrowym trybie życia, bardziej aniżeli faktyczne, lepsze samopoczucie. Rodzi się więc pytanie – czy suplementacja jest zdrowa? Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na to pytanie!

 

Zdrowe suplementy diety można interpretować jako każdy produkt w naszym jadłospisie, który świadomie przyjmowany jest jako wartościowe źródło składników odżywczych, jak np. witaminy, minerały, aminokwasy, antyoksydanty itp. Naturalne suplementy cechują się właśnie tym, że posiadają skoncentrowaną, efektywną dawkę danego mikro lub makroskładnika, a ich naturalne i ekologiczne pochodzenie potwierdzone jest certyfikatami. Sklep z naturalnymi suplementami o potwierdzonym pochodzeniu to z pewnością kenay.com.pl.

Zdrowe suplementy diety w postaci alg

Jak sama nazwa wskazuje, naturalne suplementy diety występują w ekosystemie i są wszędzie wokół nas, chociaż spora część produktów w tej grupie to składniki pokarmowe, które sprowadza się do Polski z różnych stron świata. Przykładem są algi spirulina i chlorella. Na fali popularności trafiły one na półki nawet w marketach. My polecamy jednak kupować certyfikowane, zdrowe suplementy diety, np. spirulina hawajska z kenay.com.pl. Dlaczego? Certyfikat jakości jest dla nas gwarancją, że algi hodowane są w odpowiedniej technologii, z wykorzystaniem wody wysokiej klasy czystości. To szalenie ważne, gdyż algi chłoną wraz z wodą kancerogeny, jak metale ciężkie czy węglowodory aromatyczne, więc „naturalne suplementy” z niesprawdzonego źródła mogą mieć dla nas odwrotne skutki od zamierzonych.

Spirulina Hawajska (Kenay.com.pl)

Fot. Spirulina Hawajska (Kenay.com.pl)

Czy suplementy diety są zdrowe? Algi spirulina i chlorella zdecydowanie tak – to skarbnica aminokwasów (w tym egzogennych), zdrowych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, witamin i minerałów. Na rynku występują one w postaci sproszkowanej, dla łatwiejszego przyjmowania czasem zamyka się je w kapsułkach. Średnio przyjmuje się około 6 – 10 kapsułek na dobę. Spirulina i chlorella mogą być też dodawane do zup, koktajli i sałatek.

Chlorella w tabletkach

Fot. Chlorella w tabletkach (Kenay.com.pl)

Zdrowe suplementy diety w postaci… zielonej herbaty?!

Zanim sięgniemy po wyszukane tabletki, warto przetestować naturalne suplementy diety, które być może may nawet w naszej kuchennej szafce. Mowa o zielonej herbacie, która jest podstawą diety dalekowschodniej od stuleci. W tamtejszej kulturze wypija się co najmniej trzy filiżanki zielonej herbaty. Poprawia ona samopoczucie, wspiera układ pokarmowy i jest cennym źródłem antyoksydantów. Dzięki niej spowalnia się procesy starzenia, eliminuje źródła stanów zapalnych itp. Suplementy diety naturalne, jak właśnie zielona herbata, są też polecane przez dermatologów, gdyż korzystnie wpływają na stan cery, włosów i paznokci.

Zdrowe suplementy diety, to także naturalne soki!

Ekstrakty, wyciągi i soki to naturalne suplementy diety, które towarzyszą człowiekowi od stuleci. W medycynie ludowej ważne miejsce zajmują sok z aronii, sok z brzozy czy sok z aloesu. Świetnie wspierają one pracę wszystkich układów w naszym organizmie, wspierają odporność i działają przeciwzapalnie. Do bestsellerów sklep z naturalnymi suplementami kenay.com.pl zalicza również sok z aceroli.