czwartek, 15 październik 2020 17:33

Jak bezpiecznie wysyłać kurierem? Pamiętaj o tych kwestiach!

nadawanie przesyłek nadawanie przesyłek

Bezpieczeństwo to coś, na co każdy z nas powinien zwracać szczególną uwagę. W końcu żyjemy w czasach, gdy wszyscy jesteśmy w ciągłym biegu i nie myślimy o takich rzeczach. Warto to zmienić! Zagrożenia mogą nas spotkać w wielu sytuacjach życiowych.

Dlatego zawsze myślmy dwa razy i pamiętajmy o mądrym przysłowiu „przezorny zawsze ubezpieczony”. Takie zmiany nie kosztują nas wiele, a naprawdę mogą nas kiedyś uratować. Kwestie bezpieczeństwa są poruszane wszędzie. Także w świecie przesyłek kurierskich. Dziś dowiemy się, jakie zasady tu obowiązują. Jak wysyłać kurierem, aby było to bezpieczne?

Bezpieczna przesyłka kurierska – czego nie wolno wysyłać?

Każda firma kurierska ma swoje własne zasady bezpieczeństwa. Dotyczą one każdego elementu składowego. Od samych kurierów, przez przesyłki, aż po logistykę i pracę biurową. Aby wszystko zgodnie współpracowało należy zadbać o jakże ważny elementy, czyli właśnie bezpieczeństwo. Bardzo istotną kwestią jest samo zamawianie kuriera. O ile sprawy dotyczące kurierów, logistyki, firmy itp. są bardzo łatwe do upilnowania od środka, o tyle działanie klientów jest dużo trudniejsze do kontrolowania. Dlatego tak ważne jest, abyśmy sami wiedzieli, co jest dobre, a co złe. Przed nadaniem paczki zawsze powinniśmy sprawdzą listę rzeczy zakazanych w przesyłkach kurierskich. Każda firma ją posiada. Łatwo dowiemy się, jakie przedmioty możemy nadać, a jakie nie.

Przedmioty, które nie mogą znaleźć się w przesyłce kurierskiej

Lista towarów i przedmiotów wyłączonych z przewozu to coś, z czym każdy z nas powinien się zapoznać. Mniej więcej każda firma kurierska ma ten sam spis. Wśród rzeczy zakazanych znajdziemy przede wszystkim takie, które są niebezpieczne. Mogą wyrządzić krzywdę osobie transportującej, osobom pośrednim lub doprowadzić do wypadku, wybuchu itp. Są to między innymi materiały wybuchowe, butle gazowe, ciecze oraz płyny, materiały biologiczne, broń itp. Jednak są także rzeczy, których nie spodziewalibyśmy się zobaczyć na tej liście. Przesyłki kurierskie nie mogą zawierać drogocennych przedmiotów, dokumentów tożsamości, elementów samochodu (karoseria, fotele), roślin, a także masek i osłon twarzy i nosa! Co więcej, kurier FedEx nie przyjmuje kuponów loteryjnych oraz znaczków pocztowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Sprawdzanie listy rzeczy zakazanych w przewozie kurierem to pierwszy krok do bezpiecznej wysyłki. Warto od niego zacząć dbanie o siebie i innych! Oprócz takiego działania powinniśmy się decydować na usługi firmy kurierskiej, która jest rzetelna i sprawdzona. Wtedy mamy pewność, że oddajemy nasze rzeczy w dobre ręce. Dotrą one bezpiecznie do nadawcy, a po drodze nic złego się nie wydarzy. Wysyłka kurierem to także coś, o co powinniśmy dbać w kwestii bezpieczeństwa! Dlatego miej to zawsze na uwadze! Bezpiecznie nie oznacza wcale drogo. Możesz nadać tanią paczkę, która będzie w 100% pewna. Bezpieczeństwo to podstawa!