czwartek, 17 grudzień 2020 13:35

Dekorowanie wnętrz - jakie świeczniki szklane wybrać?

świeczniki szklane świeczniki szklane

Świece to uniwersalny i ponadczasowy dodatek, który nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru w każdej sytuacji. Są chętnie wybieranym elementem codziennego wystroju i przestrzeni, w których odbywają się uroczystości. Bezpieczeństwo ich używania i dodatkowe walory estetyczne zapewniają świeczniki szklane. Jakie rodzaje tych akcesoriów można znaleźć w sklepach i które najlepiej wybrać?

 

Kształty i rozmiary

Zainteresowani kupnem mogą wybierać spośród bardzo bogatej oferty różnorodnych elementów dekoracyjnych. Wśród świeczników ze szkła odnaleźć można modele dopasowane do wszystkich rodzajów świec. Stojaki na małe podgrzewacze mogą przybierać najróżniejsze kształty i kolory. Dzięki temu, dopasowanie ich do aranżacji nie stanowi problemu. Ozdobne lichtarze i kandelabry z pewnością będą stanowiły doskonałą ozdobę stołu. Są powszechnie wykorzystywane podczas świąt oraz wielu uroczystości. W sklepach zakupić można zarówno prosto wykonane lichtarze, jak i modele ze zdobionego szkła w różnych stylach. Świeczniki szklane wieloramienne to doskonała dekoracja na czas adwentu i Bożego Narodzenia. Producenci tworzą projekty w świątecznej kolorystyce i z tematycznymi zdobieniami.

Dopasowanie do wystroju

Do rodzaju dobieranych dekoracji szczególnie dużą wagę przywiązują osoby aranżujące uroczystości. Kolor ozdób powinien podkreślać charakter wydarzenia. Barwne świeczniki to dobry wybór podczas świąt. Na stole bożonarodzeniowym doskonale zaprezentują się ciemniejsze dekoracje bordowe, granatowe i w kolorze butelkowej zieleni. Z kolei podczas Wielkanocy warto postawić na jasne, wesołe i pastelowe odcienie. Uniwersalne świeczniki szklane, które wyglądają wspaniale w każdej aranżacji to te z bezbarwnego surowca. Do najmodniejszych egzemplarzy zaliczają się duże naczynia na świece w kształcie walca. Występują zarówno w wersjach minimalistycznych, jak i posiadających wiele zdobień. Doskonale dopasują się do każdej sytuacji dzięki umieszczaniu w nich dobranych kolorystycznie świeczek. Możliwy jest zakup tego rodzaju produktów w różnych rozmiarach. Jako uniwersalne dekoracje, mogą pełnić rolę wazonów na kwiaty. Ciekawym pomysłem będzie również umieszczenie w nich pływających ozdób lub nasypanie suszonych płatków i liści.

Świeczniki szklane to dekoracja, która powinna znaleźć się w każdym domu. Z ich pomocą możliwe jest wyjątkowe przystrojenie stołów podczas uroczystości. Wpasują się również doskonale w nowoczesne aranżacje wnętrz. Blask świec nada niepowtarzalnego charakteru każdemu wieczorowi. Odpowiednio dobrane świeczniki podkreślą atuty wystroju.