niedziela, 29 październik 2023 18:59

Lakiery hybrydowe 3w1. Co warto o nich wiedzieć?

Semilac 3w1 Semilac 3w1 mat.prasowe

Manicure hybrydowy to prawdziwy hit ostatnich lat. Za jego pomocą możliwe jest stworzenie idealnego, trwałego manicure, który dodatkowo wzmocni płytkę oraz pozwoli nam zapuścić znacznie dłuższe paznokcie. Jeszcze kilka lat temu wykonywanie hybryd wymagało skorzystania z aż 3 osobnych produktów. Dziś zamiast nich możemy sięgnąć po tzw. lakiery hybrydowe 3w1, które pozwalają skrócić czas malowania paznokci oraz zmniejszyć ilość produktów w kosmetyczce.

 

Czym lakiery hybrydowe 3w1 różnią się od standardowych produktów do manicure?

Lakiery 3w1 pojawiły się w sprzedaży kilka lat temu i od razy zyskały spore zainteresowanie w gronie miłośniczek manicure hybrydowego. Zanim znalazły się one w sprzedaży, wykonanie hybryd wymagało bowiem zastosowania trzech osobnych produktów – bazy, właściwego lakieru w wybranym kolorze oraz topu. Każdy z nich należało dokładnie nałożyć na płytkę i utrwalić pod lampą UV. W efekcie, proces malowania paznokci trwał od kilku do kilkunastu minut, w zależności od poziomu umiejętności manualnych oraz doświadczenia stylistki.

Lakiery 3w1, jak sama nazwa wskazuje, zawierają w jednym produkcie wszystkie trzy komponenty niezbędne do przygotowania manicure hybrydowego. Malowanie nimi paznokci trwa więc znacznie krócej, przez co możemy zadbać o estetykę swoich dłoni nawet w sytuacji, kiedy wykonanie „standardowego” manicure nie wchodziłoby w grę. Produkty tego typu są obecnie dostępne w powszechniej sprzedaży – znaleźć je można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w ich internetowych odpowiednikach. Posiadają je w ofercie takie uznane marki, jak m. in. Semilac.

Jak działają lakiery hybrydowe 3w1 na przykładzie Semilac 3w1?

Semilac 3w1 to doskonały przykład wartego przetestowania lakieru hybrydowego. Jest to produkt, który w jednej buteleczce łączy działanie bazy, koloru i topu, pozwalając znacznie szybciej wykonać manicure oraz cieszyć się trwałymi, mocnymi i zachwycającymi pod względem koloru paznokciami. To w pełni bezpieczny produkt, z którego mogą korzystać nie tylko profesjonalne stylistki, lecz także panie, które dla wygody i oszczędności wykonują hybrydy same w domu.

Warto jednak mieć świadomość, że według wielu osób, malowanie paznokci lakierami 3w1 jest trudniejsze niż nakładanie hybryd w trzech etapach. Z czego wynika takie myślenie? Otóż, lakiery hybrydowe są z zasady gęstsze, co może sprawiać pewne problemy w precyzyjnym ich nałożeniu na płytkę. W związku z tym, Semilac 3w1 i inne produkty z tej kategorii, są polecane raczej doświadczonym styliskom, które posiadają już dużą wprawę w nakładaniu klasycznych hybryd.

W manicure hybrydowym wykonywanym tylko jednym produktem ważne jest także, aby zaaplikować na płytkę dwie bardzo cienkie warstwy, co w przypadku produktu o gęstej konsystencji może okazać się dość problematyczne. Jak jednak powszechnie wiadomo – praktyka czyni mistrza! Nie należy więc się zrażać, tylko ćwiczyć malowanie paznokci lakierami 3w1. Wkrótce dojdziemy do perfekcji w ich aplikacji i już nigdy nie będziemy chciały wrócić do używania 3 osobnych lakierów!