czwartek, 28 kwiecień 2022 17:49

Duży materac multipocket do spania – wygoda dla dwóch osób

materace multipocket materace multipocket pixabay

Wymiar materaca jest niezwykle istotnym parametrem. Nie sposób zadbać o komfortowy wypoczynek, jeśli Twój materac to wąska, ciasna przestrzeń nie rzadko do podziału.

Jeśli zatem dysponujesz miejsce w sypialni nie warto oszczędzać na rozmiarze materaca. Wybierz taki rozmiar, który zapewni Ci swobodę ruchów. Na długość materac powinien mieć minimum 15 cm więcej niż Twój wzrost. Przy takiej minimalnej różnicy poduszka nie zabierze Ci przestrzeni na nogi. Czy aby stopy nie wystawały poza obrys materaca a poduszka mogla spełniać swoje funkcje wybierz minimum 15 cm dłuższy materac od swojego wzrostu. Szerokość materaca to już kwestia gustu. Duży materac do spania to na pewno większa swoboda.

Duży materac czyli jaki

Standardowy wymiar materaca wybierany dla par, taki który zapewnia już komfort użytkowania to 160cm szerokości. Długość zależna jest od wzrostu użytkowników. Oczywiście komfortowa szerokość materaca zależna jest od gabarytów użytkowników oraz ich upodobań w kwestii spania. Jeśli przestrzeń w sypialni pozwala na użycie większego materaca, dlaczego tego nie wykorzystać. W ofercie producentów materacy dostępne są wymiary 200x220 cm i większe. Wszystko zależy od twoich możliwości przestrzennych oraz finansowych ponieważ większy materac to też wyższa cena. Przy dużych wymiarach warto wybrać mocniejszą konstrukcję dlatego że większy materac z reguły sprawia wrażenie bardziej sprężystego, mniej twardego. Sprawdź wygodne materace multipocket na https://sweetsen.pl/Multipocket-c149

Twardość materaca czyli jaki model wybrać

Im większy materac tym bardziej odczuwalna jego plastyczność, dlatego jeśli lubisz materace raczej twarde zainteresuj się mocniejszymi konstrukcjami typu multipocket. Niezwykle komfortowym modelem i mocno uniwersalnym jest materac z rdzeniem lateksowym. Modele lateksowe są niezwykle trwałe i bardzo komfortowe. To modele średnio twarde, czyli poza skrajnymi upodobaniami można uznać, że dobre dla każdego. Mają bardzo wysoką trwałość dlatego, że lateks jest surowcem bardzo mało podatnym na wypracowania, jeśli nie w ogóle. Materace lateksowe to inwestycja na lata.

Dlaczego materac lateksowy jest dobrym wyborem

W modelach lateksowych brak jest sprężyn. Rdzeń materaca stanowi wkład lateksowy. Warto tutaj zainteresować się jego gramaturą. Dzięki specjalnym kanalikom, z których jest on zbudowany, zwiększa się obieg powietrza, dzięki czemu wilgoć jest bardzo dobrze odprowadzana. Właśnie taka budowa lateksu wpływa na bardzo dobrą wentylację materaca. Lateks jest bardzo sprężysty i posiada elastyczność punktową co rozluźnia i relaksuje nasze mięśnie. Nie pochłania kurzu, jest hypoalergiczny, odporny na roztocza i antybakteryjny. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, idealnie go podpiera co wpływa na lepsze krążenie krwi i dobre samopoczucie. Reasumując materac lateksowy to niezwykle komfortowy i trwały materac, dobra inwestycja w komfort snu.

Nie musisz studiować modeli materaca

Przy wyborze odpowiedniego modelu materaca warto zasięgnąć opinii konsultantów ze strony Sweetsen.pl. Otrzymasz poradę dopasowaną do twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Do dyspozycji masz możliwość kontaktu telefonicznego, mailowego bądź rozmowę poprzez czat.