poniedziałek, 07 czerwiec 2021 12:56

Głośna pralka? Już dzisiaj możesz to zmienić! Podpowiadamy jak.

pralka z silnikiem inwerterowym ładowana od góry pralka z silnikiem inwerterowym ładowana od góry

Dla wielu osób korzystanie z pralki potrafi być bardzo uciążliwe, szczególnie w domach z małymi dziećmi. Wszystko to z powodu generowanego przez nią hałasu.

Jednocześnie bardzo często uniemożliwia wstawianie prania wczesnym rankiem czy też późniejszym wieczorem, kiedy pozostali domownicy śpią. W takim przypadku świetną alternatywą są pralki z silnikiem inwerterowym wyróżniające się cichą pracą. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Przy zakupie pralki należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii mających wpływ na wygodę użytkowania. Wśród nich wymienić można ładowność, wody i energii, różnorodność programów czy rodzaj napędu. Aktualnie wiele osób zwraca także uwagę na cichą pracę. Jedną z ciekawych propozycji, która łączy w sobie wszystkie te zalety z pewnością jest pralka z silnikiem inwerterowym ładowana od góry lub od frontu. Umożliwiają wstawianie prania o każdej porze dnia i nocy bez zakłócania spokoju sąsiadów czy innych domowników.

Czym jest silnik inwerterowy i jak działa w nowoczesnych pralkach?

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się pralki z silnikiem inwerterowym (https://www.neonet.pl/pralki/pralki-z-silnikiem-inwerterowym.html). To nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia, które wyróżnia wyjątkowo cicha praca. Ich konstrukcja i sposób działania jest zupełnie inna niż w przypadku modeli z tradycyjnym silnikiem szczotkowym. Do zmiany energii elektrycznej na mechaniczną wykorzystywane są magnesy, dzięki czemu poszczególne elementy nie nagrzewają się podczas pracy.

Silnik inwerterowy to nowoczesne rozwiązanie mające mnóstwo zalet. Przede wszystkim w przeciwieństwie do tradycyjnych szczotek są znacznie mniej narażone na wszelkiego rodzaju awarie powstałe podczas użytkowania. Jednocześnie charakteryzuje je niemal całkowita bezdźwięczność przy zachowaniu takiej samej prędkości obrotów bębna podczas wirowania. Dzięki temu możesz prać o dowolnie wybranej porze bez zamartwiania się o generowany hałas. Przeczytaj również: „Jakich błędów unikać podczas prania?

Dlaczego warto zdecydować się na pralkę z silnikiem inwerterowym?

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na pralkę z silnikiem inwerterowym. Przede wszystkim są to nowoczesne modele, które świetnie sprawdzą się do codziennego użytkowania w domu. Wyróżnia je przede wszystkim znakomita wydajność gwarantująca niskie zużycie energii, a co za tym idzie mniejsze rachunki za prąd. Dodatkowo ze względu na większą moc nawet o 20-30% mogą wykonać cały cykl prania dużo szybciej.

Kolejną zaletą pralki z silnikiem inwerterowym wyjątkowo cicha praca. Dzięki temu z powodzeniem można ją zamontować w kuchni czy łazience bez obaw o zakłócanie spokoju śpiących domowników i sąsiadów, czy też zagłuszanie ulubionego serialu. Tego typu urządzenia są niezwykle trwałe i niezawodne przez wiele lat użytkowania. Dzięki temu posłużą długi czas, zachowując całkowitą funkcjonalność. Obecnie występują zarówno w klasycznym wydaniu napełniane od frontu, jak i kompaktowe modele ładowane od góry.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pralkę z silnikiem inwerterowym?

Wybierając odpowiednią pralkę z silnikiem inwerterowym, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, mających wpływ na wygodę użytkowania. Przede wszystkim wybrany model powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. W pierwszej kolejności najlepiej uwzględnić liczbę domowników, częstotliwość prania, a także rodzaj tkaniny, jaki dominuje w garderobie. Nie bez znaczenia jest również dostępna przestrzeń, gdyż od niej będzie zależeć, jaki rodzaj i wielkość urządzenia wybrać.

Jedną z istotnych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę, z pewnością jest pojemność bębna. Chociaż dla dwójki osób w zupełności wystarczą mniejsze egzemplarze, to już dla wieloosobowej rodziny warto wziąć większy model pozwalający na wypranie nawet 10 kilogramów ubrań. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie, koniecznie trzeba uwzględnić sposób wkładania i wyjmowania prania. W zależności od tego, jak będzie Ci wygodnie, możesz zdecydować się na modele wyjmowane od góry lub od frontu. Nie sposób też zapomnieć o dodatkowych funkcjach, takich jak rodzaje programów czy zastosowane technologie.

Czy da się jeszcze ciszej?

Chociaż pralki z silnikiem inwerterowym zdecydowanie działają dużo ciszej niż te ze szczotkowym lub innym mechanizmem, to warto pamiętać, że nie da się całkowicie wyciszyć tych urządzeń. Nie mniej jednak korzystając z tradycyjnych modeli, z pewnością odczuje się znaczącą różnicę. Dodatkowo tego typu modele mają wiele innych zalet, dlatego obecnie są chętnie wybierane przez użytkowników na całym świecie.

Wybierając pralkę z silnikiem inwerterowym, z pewnością trzeba uwzględnić większe koszta urządzenia. Wszystko to za sprawą technologii, która jest stosunkowo nowa, a przez to dość droga. Warto jednak pamiętać, że inwestując w taki sprzęt, inwestycja z pewnością zwróci się po pewnym czasie ze względu na wydajną i energooszczędną pracę urządzenia. Obecnie na rynku dostępne są zróżnicowane modele, w tym również propozycje z programem nocnym pozwalającym na w pełni spokojny sen.