wtorek, 14 grudzień 2021 13:15

Idealne stoły do salonu – co wybrać? Podpowiadamy!

matodesign matodesign pixabay

Stół to bardzo istotny mebel w każdym salonie. To bowiem od niego w dużej mierze zależy zapewnienie wszystkim domownikom i gościom miejsca, w którym się spotykają.

Jakie stoły do salonu cieszą się największą popularnością? Na które modele warto postawić?

Stoły do salonu – dlaczego są tak istotne?

Stół to bardzo ważny mebel w każdym domu czy mieszkaniu. To wokół niego koncentruje się na ogół życie całej rodziny. Przy stole spotykają się domownicy na spożywanie wspólnych posiłków. Przy nim podejmowani są także goście. Kluczem do sukcesu jest jednak wybranie odpowiedniego mebla. Jakie stoły do salonu sprawdzają się najlepiej?

Generalnie o stole nie należy zapominać w żadnym salonie. Jeśli pokój dzienny połączony jest z kuchnią, mebel ten może skutecznie oddzielać od siebie te dwie strefy. Dobry stół powinien być odpowiednio wysoki i na tyle duży, aby każdy domownik miał dla siebie minimum 60 cm wolnej przestrzeni. Jeśli miejsca jest za mało, nikt nie chce przy stole spędzać czasu. Na szczęście wybór na rynku jest tak szeroki, że każdy powinien znaleźć mebel odpowiedni do swoich potrzeb.

Jakie kształty mają stoły do salonu?

W mniejszych salonach dobrze sprawdzają się stoły okrągłe. Nie mają one kątów prostych, a więc siedzących przy nich osób nie trzeba specjalnie ustawiać. Każdy może poczuć się naprawdę swobodnie. Jednak warto pamiętać o tym, że okrągłych stołów raczej nie należy ustawiać przy ścianie. Będą się one wówczas odznaczać i całość będzie mało praktyczna.

Stoły do salonu owalne mają podobne zalety i wady jak stoły okrągłe. Mieszczą jednak większą liczbę osób. Często są to zresztą meble rozsuwane. Nie mają kantów, co w domach, w których mieszkają małe dzieci, jest bardzo istotne. Ryzyko nabicia guza czy skaleczenia się jest bowiem bardzo niskie.

Stoły kwadratowe są świetnym wyborem do mniejszych salonów. Dobrze odnajdują się w różnych pomieszczeniach, bo ustawić je można także pod ścianą. Są zazwyczaj dość niewielkie, a więc nie można podejmować przy nich dużej liczby gości. Z drugiej strony każdy rozmówca czuje się wówczas swobodnie.

Coraz większą popularnością cieszą się prostokątne stoły do salonu. Posadzić można przy nich można wiele osób. Dodatkowo wykorzystać je można do pracy czy zabawy z dziećmi. Wiele stołów prostokątnych to funkcjonalne modele rozkładane.

Z jakich materiałów produkowane są stoły do salonu?

Od lat nie maleje zainteresowanie stołami drewnianymi. Rzeczywiście drewno to surowiec miły w dotyku, ciepły, estetyczny i wytrzymały. Meble wykonane z np. dębu są stabilne i ciężkie, dlatego użytkować je można z powodzeniem przez wiele lat. Oczywiście o stoły drewniane trzeba w odpowiedni sposób dbać, sięgając po specjalne środki do impregnacji i konserwacji.

Stoły do salonu produkowane są także z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Są to propozycje nowoczesne, które sprawdzą się w niejednym pokoju dziennym. Bywają naprawdę efektowne wizualnie. Dodatkowo zakupić je można w szerokiej gamie kształtów i kolorów do wyboru.

Ciekawą propozycją są ponadto akrylowe stoły do salonu. To propozycja skierowana do osób ceniących sobie połączenie wysokiej jakości wykonania z funkcjonalnością. Akryl to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokiej temperatury czy intensywne promieniowanie ultrafioletowe. Nie jest także trudny do utrzymania w czystości. Wykonane z niego stoły oferowane przez https://www.matodesign.pl/ są świetnym uzupełnieniem aranżacji glamour.