wtorek, 14 grudzień 2021 13:25

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak to się odbywa? Wyjaśniamy

Powiększanie ust Powiększanie ust pixabay

Powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznych w ostatnich latach. Rzeczywiście właściwości tego kwasu są bardzo szerokie. Wykorzystywany jest on więc do usuwania asymetrii ust, poprawienia napięcia skóry czy podkreślania czerwieni wargowej. Jak wygląda w praktyce zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

 

Dlaczego kobiety chętnie wybierają zabiegi z kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Wprawdzie służy przede wszystkim modelowaniu ust, ale większość kobiet chce właśnie ich powiększenia. Metoda ta sprawdza się wówczas, gdy naturalne usta są wąskie lub asymetryczne.

Kwas hialuronowy jest wybierany przez panie także z uwagi na proces stopniowego starzenia się skóry. Z biegiem czasu staje się ona mniej napięta. Kąciki ust zaczynają opadać i tworzą się pierwsze zmarszczki. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego może nawilżyć usta i ładnie je wypełnić.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Nie wszyscy wiedzą, że kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmie np. w tkance łącznej. Jego cząsteczki mają świetną zdolność wiązania wody. Z czasem ilość kwasu hialuronowego się zmniejsza. Spada więc poziom nawilżenia skóry. Dlatego coraz więcej kobiet wybiera zabieg powiększania ust z użyciem tego kwasu.

Jest to substancja uniwersalna, bardzo skuteczna i bezpieczna w stosowaniu. Skutki użycia kwasu hialuronowego są widoczne natychmiast. Efekt nie jest niestety trwały, a więc zabiegi trzeba systematycznie powtarzać. Warto też pamiętać o tym, że skóra człowieka nadal będzie się starzeć. Kwas tylko maskuje oznaki tego procesu.

Zabieg powiększania ust w praktyce

Kilka dni przed planowanym zabiegiem warto zrezygnować z przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. Dobrze jest też unikać nadmiernego wysiłku fizycznego czy nagrzewania ciała. Samo powiększanie ust trwa do 30 minut. Przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Preparat wprowadzany jest w skórę poprzez igłę lub specjalną ampułko-strzykawkę. Po zakończeniu aplikacji usta są masowane w celu rozprowadzenia kwasu hialuronowego i nadaniu im odpowiedniego kształtu. Okres rekonwalescencji nie jest długi. Na ogół od razu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Rzadko pojawia się opuchlizna czy zasinienie.

Jak należy postępować po powiększeniu ust?

Najczęściej przez kilka godzin po zabiegu zaleca się ograniczenie ekspresji mimicznej ust oraz powstrzymanie się od ich nadmiernego rozciągania. Przez 2-3 dni dobrze jest zrezygnować z chodzenia na siłownię czy opalania się. Efekt widać bardzo szybko. Co ciekawe, po każdym kolejnym zabiegu utrzymuje się on nieco dłużej.

Zazwyczaj usta są wymodelowane i powiększone przez około 6 miesięcy. W praktyce czas absorpcji kwasu hialuronowego zależy od osobistych predyspozycji danej osoby oraz prowadzonego przez nią na co dzień stylu życia. Ilość wypełniacza wprowadzonego do ust ustala zawsze specjalista.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bardzo popularny, ale niestety nie zawsze można go wykonać. Podstawowym przeciwwskazaniem w tym przypadku jest oczywiście nadwrażliwość na sam kwas hialuronowy. Ponadto nie należy go stosować u osób z opryszczką, zapalnymi zmianami skórnymi czy chorobami układu odpornościowego. Podobnie jest w okresie ciąży i karmienia piersią.