sobota, 19 sierpień 2023 12:12

Jak dbać o przedłużane włosy, niezależnie od metody aplikacji?

szampon do włosów przedłużanych Viola Hair Extensions szampon do włosów przedłużanych Viola Hair Extensions pixabay

Każdy typ damskich włosów wymaga regularnej pielęgnacji, dlatego też panie powinny pomyśleć o zakupie wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Tak samo jest w przypadku włosów przedłużanych, niezależnie od wybranej metody aplikacji. Które kosmetyki są niezastąpione przy pielęgnacji przedłużanych włosów oraz jakie są ich największe zalety?

 

Kosmetyki do włosów przedłużanych - dlaczego należy w nie inwestować?

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której włosy przedłużane są pozostawione same sobie i ich posiadaczki nie robią nic w kierunku ich pielęgnacji. Kosmetyki do włosów przedłużanych sprawią, że włosy będą zadbane, elastyczne, lśniące, bogate w składniki mineralne oraz prawidłowo nawilżone. Oczywiście kluczową sprawą jest to, aby skutecznie je dobrać, dlatego warto nawiązać ścisłą współpracę z zaufaną fryzjerską lub salonem fryzjerskim. Wśród niezbędnych kosmetyków pielęgnacyjnych powinny się znaleźć przede wszystkim szampony oraz odżywki.

Szampon do włosów przedłużanych - jak działa? Korzyści

Szampon do włosów przedłużanych musi w sobie zawierać starannie wyselekcjonowane składniki, odpowiadające za sprawne nawilżenie włosów i poprawę ich kondycji. Powinien być też łatwy w aplikacji oraz zmyciu. Jednocześnie zagwarantuje włosom odzyskanie dawnego blasku i ochronę przed matowieniem. Ciekawym wyborem dla wymagających pań będzie szampon do włosów przedłużanych Viola Hair Extensions, który:

  • utrzymuje naturalne włosy doczepiane w doskonałej kondycji i zapobiega pojawieniu się efektu suchości,
  • doprowadza do tego, że włosy w krótkim czasie staną się zdrowe, odżywione i witalne.

Alternatywnym rozwiązaniem są szampony oczyszczające, z których powinno się jednak korzystać jeszcze przed zabiegiem przedłużania włosów, po to, aby uzyskać stuprocentową gwarancję tego, że włosy będą czyste i wolne od zanieczyszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z takiego szamponu skorzystać również po wykonaniu zabiegu przedłużania włosów. Ostateczna decyzja należy do pań.

Odżywka do włosów przedłużanych - co za nią przemawia?

Kolejnym kosmetykiem, bez którego nie można się obejść we własnej łazience jest odżywka do włosów przedłużanych. Dlaczego? Na pewno z tego względu, iż odżywka do włosów przedłużanych Viola Hair Extensions wydłuży żywotność naturalnych włosów doczepianych, a dodatkowo ochroni jest przed utratą blasku i szorstkością. Odżywka jest też odpowiedzialna za doprowadzanie do skóry głowy i przedłużanych włosów kluczowych składników mineralnych. Włosy staną się głęboko nawilżone i elastyczne, a przy okazji dojdzie do odbudowy ich powłoki ochronnej. Wielkim atutem jest także scalenie rozdwojonych końcówek. W jakie jeszcze kosmetyki mogą się zaopatrzyć wielbicielki włosów przedłużanych? Wybór jest naprawdę bardzo bogaty, ponieważ dla tego typu pań przygotowano różnego rodzaju maski, serum, olejki arganowe oraz proteinowe spraye (również w wersji ochronnej). Podjęcie finalnej decyzji, co co doboru odpowiednich kosmetyków będzie na pewno uzależnione od stanu przedłużonych włosów, możliwości finansowych klientek oraz ich indywidualnych potrzeb. Warto omówić to z doświadczoną fryzjerką i nie pozostawiać niczego przypadkowi. Chodzi przecież o pielęgnację i zdrowie kobiecych włosów.