środa, 05 maj 2021 20:18

Jak farbować włosy żeby zachować ich dobrą kondycję?

mazfryzjerki mazfryzjerki

Koloryzacja włosów pozwala na szybką zmianę wizerunku czy zatuszowanie oznak starzenia. Jednak wiele osób obawia się, że farbowanie je zniszczy. Poniżej przedstawimy kilka rad, dzięki którym uzyskasz wymarzony kolor zachowując przy tym dobrą kondycję włosów.

 

Zadbaj o kondycję swoich włosów przed koloryzacją

Wbrew pozorom o kondycję włosów należy zadbać nie tylko po koloryzacji, ale także przed samym zabiegiem. Zdrowe i mocne włosy są bardziej odporne na szkodliwe składniki zawarte w farbach. Jeśli są zniszczone, farbowanie sprawi, że ich stan jeszcze bardziej się pogorszy. Co więcej, możemy nie uzyskać oczekiwanego efektu, gdyż w takie włosy farba wnika nierównomiernie. Warto również dodać, że na zniszczonych włosach farba utrzymuje się krócej, więc trzeba je częściej poddawać koloryzacji. Właśnie dlatego na kilka tygodni przed farbowaniem należy o nie intensywnie zadbać.

Jak poprawić kondycję włosów?

  • Stosuj odżywcze maski bogate w wartościowe składniki.
  • Olejuj włosy przed myciem. Jaki olej wybrać? Najlepiej taki, który wnika w głąb struktury włosa np. kokosowy, palmowy lub masło kakaowe.
  • Zabezpieczaj końcówki włosów przed zniszczeniami poprzez stosowanie serum lub olejku do włosów.
  • Ogranicz stylizację włosów i korzystanie z suszarki, prostownicy czy lokówki.
  • Możesz również udać się na odpowiedni zabieg pielęgnacyjny do salonu fryzjerskiego.

Oddaj się w ręce specjalisty

Farbowanie włosów wymaga doświadczenia oraz wiedzy na temat fryzjerstwa. Jeśli się na tym nie znasz, najlepiej udać się na wizytę do jednego z renomowanych salonów fryzjerskich jak np. https://mazfryzjerki.com/farbowanie-wlosow/. Zdjęcia na opakowaniach farb często nie obrazują faktycznego efektu końcowego, ponieważ wiele zależy od wyjściowego koloru włosów. Poza tym specjalista doradzi Ci jaki kolor będzie pasował najlepiej do Twojego typu urody. Farbowanie na własną rękę często kończy się zniszczeniem czy spaleniem włosów. Zaufaj profesjonaliście, dzięki czemu unikniesz niezadowolenia z nowej fryzury.

Wybierz kolor odpowiedni do stanu włosów

Drastycznie rozjaśnianie włosów w złej kondycji może sprawić, że będą się one nadawały jedynie do ścięcia. Tak samo w przypadku włosów, które z natury są słabe i cienkie. Jest to również kolejny powód, dla którego warto powierzyć koloryzację włosów specjaliście. Dobry fryzjer podpowie czy dany kolor sprawdzi się na Twoich włosach.

Pamiętaj żeby podciąć końcówki

Wiele kobiet dąży do tego by zapuścić jak najdłuższe włosy. Jednak postrzępione końcówki wcale nie dodają uroku fryzurze. Podczas farbowania to właśnie one cierpią najbardziej, jako że to najstarsza i najbardziej zniszczona część włosów. Podcięcie ich po koloryzacji sprawi, że włosy będą wyglądać na zdrowsze i bardziej gęste.

Zadbaj o pielęgnację włosów po farbowaniu

Włosy farbowane są bardziej suche i podatne na zniszczenia niż te w kolorze naturalnym. Właśnie dlatego należy stosować odpowiednią pielęgnację, która sprawi, że będą zdrowe i lśniące, a kolor będzie utrzymywał się dłużej. Pamiętaj o tym żeby regularnie używać odżywczych kosmetyków, ponieważ nawet krótka przerwa może sprawić, że włosy będą się puszyć i elektryzować.

Stosując się do powyższych zasad na pewno będziesz zadowolona z metamorfozy. Już nie musisz wybierać pomiędzy wymarzonym kolorem a zdrowymi włosami!