wtorek, 26 październik 2021 18:56

Jak przechowywać kosmetyki? Kosmetyki Warszawa

kosmetyki Warszawa kosmetyki Warszawa pixabay

Kochamy kupować kosmetyki. Warszawa pełna jest drogerii i sklepów, które kuszą kosmetykami najlepszej jakości, hand made, a nawet ekologicznymi. A my? Kupujemy - a jakże- każda z nas chce wyglądać pięknie, używać najlepszych kosmetyków.

Aby zachowały one najlepsze właściwości, trzeba je jednak odpowiednio przechowywać.

Jak przechowywać kosmetyki z drogerii?

Kosmetyki w Warszawie, jak i innych większych miastach w Polsce kupisz bez najmniejszego problemu, na każdym rogu znajdziesz drogerię jednej ze znanych i lubianych marek, aptekę, czy też sklep z działem kosmetycznym. Najczęściej zawierają one konserwanty, które mają za zadanie zabezpieczyć kosmetyk, by zachował jak najdłuższą przydatność do użytku. Co jest jednak ważne - przeczytaj dokładnie opis na ulotce lub etykiecie. Niektóre kosmetyki trzeba przechowywać po otwarciu w lodówce.

Uwaga na słońce i ciepło!

Bardzo ważne jest to, by nie narażać kosmetyków na działanie promieni słonecznych - promienie UV mogą zadziałać na kosmetyk w nieznany nam sposób, mogą także wpłynąć na opakowanie produktu. Jeśli jest wykonane z plastiku, może zacząć wydzielać niezdrowe substancje wpływające na kosmetyki. Warszawa (jak i inne duże miasta) to miejsce, w którym wiele osób mieszka w blokach, w których nie można regulować temperatury grzejników koniecznie zwróć uwagę, by Twoje kosmetyki nie znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie zawsze gorącej rury z ciepłą wodą lub rozgrzanego grzejnika. Ciepło oddziałujące na kosmetyk może uruchomić procesy chemiczne, które mogą zmienić działanie kosmetyku. Szczególnie ważne jest to w przypadku kremów i serum do twarzy.

Jak przechowywać kosmetyki kolorowe?

Jeśli Twoje miasto to Warszawa, kosmetyki kolorowe to praktycznie must have. Mimo że trend no make-up pomału wkrada się także i do miast, w wielu korporacjach i branżach makijaż jest obowiązkowy. Do gromadzenia kolorowych kosmetyków zachęcają nas także vlogi influencerek, które nieraz pokazują całe szuflady różnych palet cieni, kremów, podkładów i lakierów. Pamiętaj, że one nie mają bezterminowej przydatności - jeśli nie jest inaczej oznaczone na opakowaniu, kosmetyki kolorowe powinno się zużyć mniej więcej w ciągu roku od otwarcia. Sprawdzaj co jakiś czas ich konsystencję, zapach i kolor- jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości, nie wahaj się wyrzucić - zepsute kosmetyki potrafią naprawdę zaszkodzić naszej skórze.

Czy warto kupować kosmetyki przez Internet? Kosmetyki Warszawa

„Kosmetyki Warszawa” to nierozłączny duet, warto jednak zachować w tym całym szaleństwie umiar. Pamiętaj, że w popularnych sieciowych drogeriach masz dostęp tylko do ograniczonej oferty. Aby znaleźć prawdziwe perełki, możesz sięgnąć do sklepów internetowych. Jeśli tylko zostaną odpowiednio zapakowane, a w przypadku kolorówki, sfotografowane tak, że zdjęcia dobrze oddają kolor i efekt po użyciu kosmetyka, nie wahaj się - sklepy internetowe to prawdziwa kopalnia wspaniałych produktów, z których na co dzień nie znajdziesz nigdzie blisko siebie.