niedziela, 28 maj 2023 18:40

Jak przygotować się do wydrukowania ulotek?

Drukarnia Opole Drukarnia Opole pixabay

Ulotki to jedno z najbardziej popularnych tradycyjnych narzędzi reklamowych. Dokładniej mówiąc ulotka ma charakter informacyjno-marketingowy. Aby ta forma przekazu była skuteczna, musi być interesująca wizualnie. Jak uzyskać ulotkę, która przyciągnie nowych klientów? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć poniżej.

 

Wybór drukarni

Najlepiej wybrać miejsce, w którym pracują specjaliści. W razie wątpliwości pomogą w odpowiednim przygotowaniu pliku. Drukarnia Opole to zespół doświadczonych pracowników, którzy służą swoją wiedzą techniczną. Korzystanie z pomocy profesjonalistów pozwala: uniknąć błędów, zaoszczędzić czas oraz finalnie być zadowolonym z efektów 

Odpowiednie przygotowanie pliku do druku

Ulotka, jak każda forma graficzna, drukowana w drukarni powinna spełniać pewne wymogi techniczne. Najważniejsza jest świadomość, że w projekcie powinny znaleźć się spady. W praktyce oznacza to dodanie 3-5 mam dodatkowego obszaru, który zostanie obcięty w drukarni. Jednocześnie trzeba uwzględnić marginesy, żeby żaden element nie został ucięty albo nadmiernie przesunięty w stronę krawędzi. Gwarantuje to, że ulotka będzie wyglądała tak jak w projekcie. Nie wolno również zapominać o przekształceniu czcionek w krzywe. Dzięki temu komunikat będzie czytelny i przejrzysty. Całość projektu powinna być wykonana w kolorystyce CMYK - dzięki temu wydruk będzie nasycony kolorami. W przypadku RGB kolory mogą być mdłe, a przede wszystkim - nie przyciągają wzroku. 

 Więcej można przeczytać na: drukarnie Opole.