środa, 06 kwiecień 2022 17:37

Jak urządzić salon z kuchnią podpowiada biuro projektowe Fabryka Projektów

projekty mieszkań projekty mieszkań pixabay

Salon z kuchnią w domu czy salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu to przestrzeń wielofunkcyjna dlatego też powinna być odpowiednio zaplanowana zarówno pod względem układu funkcjonalnego jak i wystroju wnętrza.

W takiej zintegrowanej przestrzeni istotne jest zachowanie spójności stylistycznej, gdzie zarówno strefa kuchenna jak i strefa wypoczynkowa będę ze sobą współgrać. Zastanawiasz się jak urządzić salon z kuchnią? Jak urządzić salon z aneksem kuchennym funkcjonalnie i nowocześnie? Specjaliści z biura projektowego Fabryka Projektów podpowiadają na co zwrócić uwagę podczas urządzania salonu połączonego z kuchnią.

Połączenie salonu i kuchni ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Ma zapewnie zalety jak i wady. Nie jest to przestrzeń łatwa w aranżacji, dlatego co raz więcej z nas decyduje na skorzystanie z usługi specjalisty wykonującego projekty mieszkań. Na pewno jest to rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić czas na szukanie pomysłu, bieganie po sklepach i pieniądze na zbędne wydatki i źle podjęte decyzje. Zyskujemy pewność, że wnętrze salonu i kuchni będzie zaprojektowane w sposób funkcjonalny do naszych potrzeb a wystrój dopasowany do naszego gustu i preferencji.

Salon z kuchnią, salon z aneksem kuchennym. Komfortowo urządzona przestrzeń

Salon połączony z kuchnią stanowi strefę dzienną, reprezentacyjną w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie w salonie z kuchnią najczęściej spędzamy wspólnie czas z rodziną, tutaj przyjmujemy naszych gości, organizujemy imprezy rodzinne, święta.  Chcąc w sposób  komfortowy spędzać czas w salonie z kuchnią musimy zadbać o wiele istotnych kwestii. Musimy zadbać o odpowiednie zaplanowanie układu funkcjonalnego i wystrój wnętrza salonu  kuchnią. Jak się do tego zabrać? Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę ? podpowiadają nam specjaliści z biura projektowego Fabryka Projektów, którzy na co dzień wykonują projekty salonu z aneksem kuchennym. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak skorzystać z usługi jaką jest wykonanie projektu salonu z kuchnią lub projektu salonu z aneksem kuchennym więcej informacji znajdziesz tutaj https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/salon-z-kuchnia-funkcjonalne-i-niebanalne-wnetrza

Funkcjonalność i  ergonomia to podstawa dobrej aranżacji salonu z kuchnią

Funkcjonalny rozkład salonu i kuchni zapewni nam komfortowe korzystanie z nich każdego dnia. Zarówno jeśli chodzi o pracę, poruszanie się w kuchni jak i wypoczynek w salonie. Zanim zdecydujemy o układzie funkcjonalnym salonu z kuchnią musimy zastanowić się czy chcemy by tworzyły jedno wnętrze czy jednak optycznie chcemy wydzielić strefę kuchni od strefy salonu. Musimy też pochylić się nad kwestią  umiejscowienia stołu czyli zaplanowanie strefy jadalnianej. Czyli nad tym czy stół może być częścią strefy kuchennej czy  znajdować się w salonie a może wyznaczać podział miedzy salonem i kuchnią

Planowanie układu funkcjonalnego salonu z kuchnią –na co zwrócić uwagę?

To od czego rozpoczynamy do sprecyzowanie naszych potrzeb i oczekiwań. Wyznaczenie priorytetów. To my mamy każdego dnia spędzać czas w kuchni i salonie dlatego aranżacja salonu z kuchnią musi być dopasowana do naszego stylu życia.

  • układ mebli kuchennych powinien być dopasowany pod nasze potrzeby od względem ilości miejsca do przechowywania jak i blatu roboczego
  • planując strefy w kuchni i w miarę możliwości pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego
  • zaplanujmy odpowiednie miejsce i odpowiednia ilość miejsca na stół z krzesłami
  • przemyślmy dobrze wybór wypoczynku do salonu , nie w każdym wnętrzu sprawdzi się narożnik
  • zastanówmy się nad miejscem na ścianę  RTV, czy jest ona istotna dla nas, czy potrzebujemy sporo miejsca na sprzęty.

Oczywiście inne możliwości mamy kiedy urządzamy salon z kuchnią a inne urządzając salon z aneksem kuchennym.

Nowoczesny i dopasowany wystrój salonu z kuchnią i salonu z aneksem kuchennym

Nowoczesny wystrój salonu z kuchnią czy salonu z aneksem kuchennym stawia na wrażenie przestronności, prostoty i komfortu. Decydując się na wystrój salonu połączonego z kuchnią musimy określić najpierw w jakim stylu chcemy urządzić wnętrze salonu z kuchnią. Podejmując tą decyzję kierujmy się naszymi wewnętrznymi odczuciami a nie panująca modą czy trendami. O czym należy pamiętać planując wystrój salonu z kuchnią?

  • spójność stylistyczna
  • zasada „ im mniej tym więcej” w doborze dodatków i dekoracji
  • prostota i minimalizm, wszystko ma mieć swoje miejsce, ma być łatwo o utrzymanie czystości i bez zbędnych mebli i bibelotów.
  • odpowiednia ilość i  rozmieszczenie oświetlenia