środa, 19 styczeń 2022 12:11

Jak w pełni skorzystać z karnawałowych szaleństw w Niemczech?

bus do Niemiec bus do Niemiec pixabay

Okres świąteczny odszedł już w zapomnienie, aż do następnego roku. Powitaliśmy też Nowy Rok i jesteśmy w okresie karnawału.

To świetna okazja do tego, aby przeżyć niesamowitą przygodę i odczuć radość w pełnym możliwym tego słowa znaczeniu. A może wielu z Was postanowiło w więcej podróżować? Niezależnie od tego wszystko to składa się na idealny pretekst do tego, aby nareszcie wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć gdzieś w ciekawe miejsce. Świetnym pomysłem na niezapomniany karnawał będzie podróż busem do jednego z miast naszych zachodnich sąsiadów. Nie musisz od razu lecieć do Rio de Janeiro. Już dziś zarezerwuj bilet na przejazd busem do Niemiec i przeżyj niesamowite doświadczenie, które otworzy Ci drogę do czegoś wyjątkowego.

Jak wygląda karnawał w Niemczech?

Niemcy mają bardzo bogatą tradycję karnawałową. W tym czasie w wielu dużych i mniejszych miastach odbywają się barwne pochody oraz zabawy. W Dusseldorfie karnawał rozpoczyna się 11 listopada o godzinie 11:11 na placu przed budynkiem ratusza. Natomiast w Nowy Rok mieszkańcy wybierają parę książęcą. Jest to znane już od 1825 roku. Ostatnia niedziela i poniedziałek karnawału to parady uliczne, które przyciągają wiele osób. Ludzie się cieszą, bawią i spędzają miło czas. Ciekawe wydarzenia mają miejsce też w takich miastach jak Stuttgart, Dortmund, Monachium, Frankfurt nad Menem i wiele, wiele więcej. W zależności od regionu Niemcy przebierają się za księżniczki, rycerzy, czarodziejów, klaunów i inne postacie, które tylko podpowie im wyobraźnia. Nasi sąsiedzi piją wówczas dużo piwa, tańczą i biorą udział w interesujących konkursach. Warto też wspomnieć o ulubionych karnawałowych potrawach, a więc naleśnikach, pączkach, golące, ciastach, klopsikach i innych. Szczególne znaczenie ma ostatni tydzień karnawału. We wtorek interesującym zwyczajem jest palenie i wrzucanie do wody kukły, na wzór naszej Marzanny. Lalka zwana jest po niemiecku Nubbel i ponosi karę za wszystkie występki popełnione w trakcie karnawału. To tylko niektóre atrakcje, a jest ich znacznie więcej. Dlatego warto pojechać do Niemiec i zobaczyć to wszystko na własne oczy.

niemiecki karnawał

 

niemiecki karnawał

Dlaczego warto wybrać się na niemiecki karnawał busem?

Przewozy busem do Niemiec to naprawdę bardzo atrakcyjna forma podróżowania. Firmy, które świadczą tego typu usługi oferują bardzo nowoczesne pojazdy wyposażone we wszelkie udogodnienia. Możesz korzystać z WiFi, posłuchać muzyki, obejrzeć film, a w razie potrzeby znajdzie się również klimatyzacja. Co więcej, organizacje działające w tej branży współpracują z doświadczonymi kierowcami, którzy służą pomocą w każdych okolicznościach. Często też można skorzystać z usługi door to door, czyli z adresu na adres. W tym przypadku kierowca przyjedzie po Ciebie pod wskazany adres i dostarczy Cię do konkretnego celu. Dlatego nie będziesz błądzić w obcym państwie i mieście. Oszczędzisz także czas, który spożytkujesz na zwiedzanie i inne przyjemności. Atutem tej alternatywy jest też atrakcyjna cena i bagaż w cenie. Busy do Niemiec to ciekawa opcja, z której z pewnością warto skorzystać!

Podróżuj na karnawał w Niemczech z firmą Beata Bus!

Wybierając taką opcję transportu koniecznie nawiąż współpracę z profesjonalną firmą, taką jak Beata Bus. Przedsiębiorstwo realizuje przewozy do takich miast jak Monachium, Dortmund, Brunszwik, Monachium, Rostock, czy też Brunszwik. Co więcej, organizacja zabiera klientów z dowolnego miejsca zlokalizowanego na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Jest też możliwość transportu z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszym ustaleniu z przedstawicielami firmy. Można także skorzystać z usługi door to door, czyli z adresu na adres. Busy zachodniopomorskie oferują swoim pasażerom pojazdy przystosowane na osiem osób plus kierowca. Samochody mają klimatyzacje, WiFi, komfortowe siedzenia i DVD. Ponadto, auta wyjeżdżają z Polski we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Z kolei wracają do kraju w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Klienci podróżują z doświadczonymi kierowcami, którzy doskonale porozumiewają się w języku niemieckim. Dlatego w razie potrzeby mogą pomóc w różnych okolicznościach, na przykład w trakcie zakupów na stacji benzynowej. Busy pomorskie to doskonały wybór, dlatego nie czekaj, kup bilet i przeżyj niesamowitą karnawałową przygodę, która na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Wyjazd na karnawał do Niemiec to z pewnością interesujący pomysł. Nasz zachodni sąsiad oferuje wiele w tym zakresie. Warto poznać tradycję i przeżyć coś nowego. Co więcej, ciekawym pomysłem będzie przejazd busem do Niemiec, aby oddać się karnawałowym szaleństwom. W przeciwieństwie do samolotu pojazdy te mają bardzo wygodne siedzenia, a także oferują wiele miejsca do swojej indywidualnej dyspozycji. Wybierając taka opcję skorzystasz z odpowiedniej temperatury, naładujesz telefon, zabierzesz bagaż bez dodatkowych opłat i wiele, wiele więcej! Dlatego nie czekaj, tylko działaj! Nowy Rok to nowe możliwości!