czwartek, 13 październik 2022 18:15

Jak wybrać gustowną kartkę ślubną?

kartki ślubne kartki ślubne mat.prasowe

Zaproszenie na ślub jest bardzo miłym gestem, dlatego obecność na takiej uroczystości wymaga wcześniejszego przygotowania.

W tym celu warto postawić na estetyczną, oryginalną kartkę ślubną, najlepiej wykonaną ręcznie przez polskiego artystę. Produkty w pełni spersonalizowane cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ udowadniają, że traktujemy swoich bliskich poważnie. Oczywiście każdy podejmuje decyzję we własnym zakresie, ale trzeba przyznać, że ręcznie robione kartki ślubne mają swój wyjątkowy urok, podobnie jak cała uroczystość zaślubin.

Współczesne kartki ślubne

Obok zdjęć pięknych, ręcznie wykonywanych kartek ślubnych trudno przejść obojętnie. Współczesne zdobnictwo pozwala na wykorzystywanie różnych technik, dlatego taki rodzaj pasji wręcz trzeba doceniać. Podniosły charakter każdego ślubu wymaga szczególnej oprawy, a jej częścią jest wręczanie prezentów. Stylowym dodatkiem może być kartka ślubna, w której środku znajdują się pieniądze na nową, wspólną drogę życia.

Kartki od wielu już lat cieszą się dużym zainteresowaniem, a osobiste słowa skierowane do pary młodej wywołują mnóstwo wzruszeń. To tylko niektóre z wielu zalet kartek okolicznościowych wykonywanych ręcznie. Na końcowy efekt składa się wiele aspektów, w tym rodzaj i grubość papieru, elementy ozdobne, zastosowane czcionki. Większość twórców daje dwie możliwości umieszczania życzeń, mogą być one samodzielnie ułożone przez klienta, albo zaczerpnięte z gotowej bazy na tę okoliczność. Właściwie często w tej materii można liczyć na wsparcie i rady rękodzielnika, być może otworzą one oczy na jakieś aspekty, których wcześnie nie brano pod uwagę.

karta ślubna

karta ślubna

Exploding box, jako nowoczesna kartka ślubna

Goście weselni coraz częściej szukają mniej standardowych rozwiązań, a idealnym przykładem tego jest stawianie na exploding box. Jest to pudełko, na którego wewnętrznych ściankach znajdują się życzenia, sentencje, słowa skierowane do pary młodej. Na życzenie klienta umieszcza się ponadto kieszonkę na pieniądze, czy kupony zdrapki. Na zewnątrz natomiast umieszcza się pasujące do okazji grafiki, w niektórych realizacjach nawet zdjęcia pary z okresu narzeczeństwa. Tak naprawdę na portalu Artyferia prezentowanych jest wiele przykładów współczesnych, ręcznie wykonywanych kartek ślubnych. Te rozwiązanie są dedykowane osobom, które cenią sobie relacje z najbliższymi i lubią doceniać ich bliskość.

Oryginalne, produkowane na zamówienie kartki ślubne są rodzajem wieloletniej pamiątki jednego z najważniejszych momentów w życiu. Kartki z motywem ślubnym zamawia się również z okazji rocznicy tego dnia, a takie chwile warto celebrować możliwie najczęściej. W polskiej tradycji wręczanie kartek okolicznościowych jest cały czas obecne, dlatego nie można pozwolić na zanikanie tej symboliki. Jest to tym bardziej uzasadnione, że dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, a zdolności polskich rękodzielników trzeba doceniać poprzez zamawianie oferowanych produktów. Oby świadomość społeczeństwa w tym zakresie tylko rosła, a wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie.