wtorek, 16 marzec 2021 20:47

Jak wybrać piękną i bezpieczną pościel dla niemowlaka?

pościel dla niemowlaka pościel dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka to wielkie wyzwanie organizacyjne dla rodziców. Trzeba przecież zadbać o zakup miliona mniejszych lub większych przedmiotów, niezbędnych do codziennej pielęgnacji i zajmowania się maluchem.

 

Jednym ze szczególnie ważnych akcesoriów, potrzebnych od pierwszych dni życia dziecka, są pościele do łóżeczka. Jak wybrać najlepszą? Jeśli szukacie odpowiedzi na to pytanie, zachęcamy do przeczytania dzisiejszego artykułu.

Dlaczego odpowiedni wybór pościeli dla niemowlaka jest tak ważny?

Noworodki w pierwszych miesiącach życia mają w zasadzie dwie podstawowe potrzeby: jedzenie i sen. Stąd też trudno się dziwić, że zapewnienie dziecku jak najlepszych warunków do odpoczynku jest tak ważne.

Maluch przez znaczącą część dnia i nocy jest zawinięty w pościel, która cały czas bezpośrednio dotyka jego delikatnej, bardzo wrażliwej skóry. Warto zatem wybrać mądrze, by zapewnić dziecku komfort oraz stworzyć dla niego przytulne miejsce, w którym cały czas będzie się czuło dobrze i bezpiecznie.

Jakie rodzaje pościeli warto stosować?

Do łóżeczek dziecięcych wprowadza się rozmaite typy pościeli. Szeroki wybór takich akcesoriów znajduje się choćby na stronie: https://wozki-foteliki.pl, pełnej sprawdzonych rozwiązań od zaufanych producentów.

W każdej wyprawce powinny się znaleźć oczywiście prześcieradła i poduszki. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jakie przykrycie będzie najlepsze. Do wyboru są rożki, kołderki i kocyki. Rożki tworzą miękki kokon wokół dziecka, gwarantując ciepło i bezpieczeństwo. Niestety sprawdzają się tylko przez kilka pierwszych miesięcy życia. Bardziej praktyczne są kołderki i kocyki, zwłaszcza gdy postawi się na standardowe rozmiary. Szczególnie uniwersalnym produktem są kocyki. Mogą być używane do łóżeczka, ale też służyć do okrycia malucha w foteliku samochodowym lub w wózku podczas spaceru.

Jaka powinna być pościel dla niemowlaka?

Gdy szuka się odpowiedniej pościeli dla niemowlaka, przede wszystkim trzeba zadbać o względy bezpieczeństwa. Kołderki i poduszki powinny być hipoalergiczne, bez sztucznych barwników oraz ostrych elementów, które mogłyby podrażniać delikatną skórę dziecka. Zawsze warto sprawdzić atesty, pojawiające się na opakowaniu.

Pościel musi pozwalać na swobodny przepływ powietrza, by nie doprowadzić do przegrzania dziecka. Równocześnie powinna być przyjemna w dotyku. Najlepiej sprawdzają się tkaniny naturalne, jak bawełna, wełna lub bambus.

Nie zapominajmy również o tym, że gdy wybiera się pościel dla noworodka, warto postawić na trwałe materiały, proste do utrzymania w czystości. Pościel ma przecież cały czas kontakt ze skórą dziecka. Trzeba zatem znaleźć tkaniny, które bez trudu wytrzymają regularne, częste pranie.

Wybór pościeli dla niemowlaka – względy estetyczne

Na koniec zostawiliśmy jeszcze jedną kwestię. W sklepach można znaleźć szeroki wybór pościeli dla niemowlaków – w różnych wzorach i kolorach lub z nadrukami.

Dzięki tak dużemu urozmaiceniu można wybrać rozwiązania, wpisujące się w całościową aranżację pokoju dziecka, na przykład wykorzystującą najmodniejsze w danym sezonie kolory. Przez to miejsce dla malucha staje się nie tylko w pełni funkcjonalne, ale też naprawdę piękne i przytulne.