sobota, 29 sierpień 2020 20:55

Jak wybrać wymarzone obrączki ślubne?

obrączki Lumari Gold obrączki Lumari Gold

Przygotowanie do ślubu pochłaniają wiele czasu i uwagi. Jedną z głównych kwestii, nad jaką zastanawiają się młodzi, jest wybór obrączek ślubnych. 

 

Podobnie jak w przypadku stroju na ślub i wesele, czy dekoracji sali weselnej, tak i w tym przypadku można zaobserwować pewne trendy. Trzeba pamiętać, żeby w czasie wyboru brać je pod uwagę, ale także uwzględnić swoje preferencje. Jest to bardzo ważne, gdyż obrączki będą zdobić dłonie małżonków praktycznie do końca ich życia. Czym zatem kierować się przy wyborze obrączek ślubnych? Oto kilka podpowiedzi.

Z jakiego metalu wybrać obrączki ślubne?

Obrączki wykonywane są z różnego rodzaju metali szlachetnych, które mogą być wykończone na różny sposób. Ślubną klasyką jest złoto. Jest to metal trwały i dostępny w wielu kolorach. Obrączki złote cieszą się już od wielu dekad bardzo dużą popularnością wśród Młodych i dostępne są zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej wersji. Przykładowo obrączki Lumari Gold dostępne są w wersji gładkiej i z ozdobnym rantem, a także dodatkowymi ozdobami. Innym metalem szlachetnym, z którego bardzo często wykonywane są obrączki, jest platyna. Jej kolor zbliżony jest do srebra, jednak jest ona o wiele wytrzymalsza, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie czynników zewnętrznych. Natomiast osoby, u których często występują alergie na metale szlachetne, często decydują się na obrączki z tytanu, który nie uczula tak bardzo. Jest też bardzo wytrzymały na zadrapania i ciekawie prezentuje się w połączeniu z innymi metalami szlachetnymi.

Jakiego koloru powinny być obrączki ślubne?

Jeżeli chodzi o kolorystykę czy wzornictwo obrączek, to właśnie w tym przypadku dużo zależeć będzie od gustu młodych. Chętnie wybierane są obrączki w klasycznym złotym kolorze, ale także dużą popularnością cieszą się te wykonane z białego złota, które w swojej ofercie ma między innymi sklep jubilerski Lumari Gold. Osoby szukające oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań, chętnie wybierają obrączki dwukolorowe. Mogą one być wykonane z połączenia białego i żółtego złota. Równie interesującym zestawieniem jest białe i różowe złoto. Ciekawym trendem w modzie ślubnej jest także łączenie tytanu ze złotem. Ciemnoszary kolor tego pierwszego metalu bardzo ładnie prezentuje się z jasnym złotem zarówno w żółtym, jak i różowym odcieniu. Praktycznie na każdym metalu mogą być wykonane dodatkowe wzory zdobiące metodą graweru. Obrączki mogą też być ozdobione kamieniami szlachetnymi. Najczęściej są to brylanty lub szafiry.