wtorek, 26 lipiec 2022 18:45

Jak zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy?

Woda do firmy Woda do firmy pixabay

Podczas panujących w ostatnim czasie upałów, nieco trudniej jest zapewnić pracownikom biurowym w pełni komfortowe warunki pracy. Szczególnie w tych miejscach, w których nie ma klimatyzacji.

Jak radzić sobie z wysokimi temperaturami? Istnieją sprawdzone sposoby, które bez wątpienia pomogą przetrwać ten trudny czas, zapewniając odpowiednie samopoczucie w ciągu dnia.

Cztery sposoby na ochłodzenie się w pomieszczeniu bez klimatyzacji

  1. Przede wszystkim bardzo ważne jest regularne wietrzenie, jednak nie w godzinach, w których słońce grzeje najmocniej, a rano lub najlepiej w nocy. Dobrze jest otworzyć okna po obu stronach budynku, aby przewiew był odpowiednio duży.

  2. Skuteczne okażą się również mocno przyciemniane, wykonane ze specjalnych materiałów rolety to osłony okienne, które mogą okazać się zbawienie podczas wielogodzinnej pracy przy biurku. Innym sposobem na pochłanianie promieni słonecznych jest wywieszenie za oknem białej, nieprzezroczystej, najlepiej lekko wilgotnej tkaniny.

  3. Ciekawym sposobem na ulżenie sobie podczas upalnych dni jest prowizoryczna klimatyzacja zrobiona z plastikowych butelek po napojach napełnionych do około 3/4 pojemności, uprzednio schłodzonych w zamrażarce. Takie butelki najlepiej jest ustawić przy oknie lub wiatraku.

  4. Zbawienny może się także okazać rozpylacz do wody, którym możemy chłodzić twarz oraz całe ciało.

  5. Podczas upałów bardzo ważne jest regularne nawadnianie. Woda do firmy to absolutne must have w każdym biurze. Dystrybutory filtrujące sprawdzonych producentów stanowią zaawansowane technologicznie, nowoczesne, w pełni bezpieczne i higieniczne rozwiązania, pozwalając na spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Marka Aquamo oferuje produkty posiadające niezbędne certyfikaty, dzięki czemu sprzęty są w stanie spełnić najwyższe wymagania. Schłodzona, orzeźwiająca woda do firmy pozwoli pracownikom na lepsze samopoczucie, a co za tym idzie - większą wydajność pracy.

Dlaczego nawadnianie podczas upałów jest tak istotne?

Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie kobietom zaleca spożywanie dwóch litrów płynów na dobę, z kolei mężczyznom około 2,5 litra. Jednak latem ta ilość jest niewystarczająca, ponieważ organizm poci się, a więc ma dużo większe zapotrzebowanie. Po wodę powinno sięgać się nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie. Szczególnie osoby starsze często mają stępione uczucie pragnienia, dlatego powinny pilnować ilości spożywanych płynów. Warto o tym pamiętać, szczególnie w pracy, kiedy jesteśmy przytłoczeni codziennymi obowiązkami.