piątek, 27 listopad 2020 16:48

Jak zwiększyć funkcjonalność mebli za pomocą kółek?

kółka meblowe kółka meblowe

Meble zazwyczaj sporo ważą, dlatego ich przesuwanie jest bardzo trudne. To szczególnie problematyczne na etapie przemeblowania i metamorfozy wnętrza, jak również sprzątania.

Odsuwanie szafek, kanapy i łóżka jest dla Ciebie męczące? Zastanów się nad opcją doposażenia ich w kółka. To praktyczny element, który zwiększy mobilność mebli w domu lub biurze.

Jeżeli wybierając meble, nie zwróciłeś uwagi na to, aby były wyposażone w kółka, nic straconego. Możesz dokupić ten element i zamontować go w krzesłach czy stołach, które są aktualnie w Twoim domu. Zapewniamy, że od tego czasu ich eksploatacja stanie się przyjemniejsza, a Ty pozbędziesz się hałasu wynikającego z szurania po posadzce. Jej stan techniczny i wizualny także na tym zyska.

Kółka do stołów i krzeseł

Nie do wszystkich mebli jest sens montować kółka. Np. taki zabieg rzadko spotykany jest w kuchni, ale w jadalni już częściej. Znane są też przesuwane regały, idealnie nadające się do spiżarni czy piwnicy. Popularne są mobilne wózki kelnerskie, które dzięki kółkom meblowym sprawnie i cicho mogą przewozić nawet większą liczbę posiłków czy brudnych naczyń na zmywak. W domu często instaluje się kółka do mini barków stojących w salonie, jadalni czy gabinecie. W ten sposób możesz uraczyć trunkiem gości, gdziekolwiek zdecydujecie się usiąść i porozmawiać.

Jeżeli chodzi o krzesła, to tutaj kółka najczęściej spotykane są w fotelach biurowych. Trudno wyobrazić sobie ciągłe szuranie nogami mebla po drewnianym parkiecie czy wykładzinie. Dzięki kółkom siedzisko staje się mobilne, a jego użytkownik może swobodnie zmieniać pozycję czy przemieszczać się między biurkami.

Zalety kółek w meblach

Doposażenie mebli w kółka ma wiele zalet. Pozwala na szybką i bezproblemową zmianę aranżacji wnętrza, pomaga chronić posadzki przed zarysowaniami i matowieniem, a także ułatwia użytkownikowi przybranie odpowiedniej pozycji ciała, gdy pracuje przy biurku. Dzięki meblom na kółkach łatwiejsze staje się serwowanie dań czy sprzątanie po posiłkach lub grillu.

Czytany 150 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.