piątek, 27 listopad 2020 16:48

Jak zwiększyć funkcjonalność mebli za pomocą kółek?

kółka meblowe kółka meblowe

Meble zazwyczaj sporo ważą, dlatego ich przesuwanie jest bardzo trudne. To szczególnie problematyczne na etapie przemeblowania i metamorfozy wnętrza, jak również sprzątania.

Odsuwanie szafek, kanapy i łóżka jest dla Ciebie męczące? Zastanów się nad opcją doposażenia ich w kółka. To praktyczny element, który zwiększy mobilność mebli w domu lub biurze.

Jeżeli wybierając meble, nie zwróciłeś uwagi na to, aby były wyposażone w kółka, nic straconego. Możesz dokupić ten element i zamontować go w krzesłach czy stołach, które są aktualnie w Twoim domu. Zapewniamy, że od tego czasu ich eksploatacja stanie się przyjemniejsza, a Ty pozbędziesz się hałasu wynikającego z szurania po posadzce. Jej stan techniczny i wizualny także na tym zyska.

Kółka do stołów i krzeseł

Nie do wszystkich mebli jest sens montować kółka. Np. taki zabieg rzadko spotykany jest w kuchni, ale w jadalni już częściej. Znane są też przesuwane regały, idealnie nadające się do spiżarni czy piwnicy. Popularne są mobilne wózki kelnerskie, które dzięki kółkom meblowym sprawnie i cicho mogą przewozić nawet większą liczbę posiłków czy brudnych naczyń na zmywak. W domu często instaluje się kółka do mini barków stojących w salonie, jadalni czy gabinecie. W ten sposób możesz uraczyć trunkiem gości, gdziekolwiek zdecydujecie się usiąść i porozmawiać.

Jeżeli chodzi o krzesła, to tutaj kółka najczęściej spotykane są w fotelach biurowych. Trudno wyobrazić sobie ciągłe szuranie nogami mebla po drewnianym parkiecie czy wykładzinie. Dzięki kółkom siedzisko staje się mobilne, a jego użytkownik może swobodnie zmieniać pozycję czy przemieszczać się między biurkami.

Zalety kółek w meblach

Doposażenie mebli w kółka ma wiele zalet. Pozwala na szybką i bezproblemową zmianę aranżacji wnętrza, pomaga chronić posadzki przed zarysowaniami i matowieniem, a także ułatwia użytkownikowi przybranie odpowiedniej pozycji ciała, gdy pracuje przy biurku. Dzięki meblom na kółkach łatwiejsze staje się serwowanie dań czy sprzątanie po posiłkach lub grillu.