czwartek, 25 sierpień 2022 15:13

Kosmetyki do włosów – czym się kierować przy ich wyborze?

Hairy Tale Cosmetic Hairy Tale Cosmetic pixabay

Piękne i gęste włosy to marzenie wielu osób. Jednak w wielu przypadkach odbiegają one od idealnych wyobrażeń właściciela.

 

Wpływ na to, jak wyglądają włosy ma wiele czynników. Może to być genetyka, ale także czynniki związane ze środowiskiem naturalnym np. ekspozycja na słońce, a także kosmetyki, które są stosowane do pielęgnacji. Warto zatem przyjrzeć się produktom kosmetycznym, które stosuje się na co dzień, by włosy prezentowały się jak najlepiej i były odżywione. Zobacz, czym warto się kierować przy wyborze kosmetyków do włosów.

Jakie są najważniejsze kwestie związane z wyborem kosmetyków do włosów?

Wybierając kosmetyki do włosów, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Najważniejszy jest ich skład. Powinien być jak najkrótszy i najbardziej naturalny. Warto unikać produktów, które mają w swoim składzie sztuczne barwniki i substancje zapachowe, a także substancje produkowane na bazie ropy. Jeżeli nie wiesz, co dokładnie oznaczają nazwy na opakowaniu, możesz skorzystać ze słowników składników INCI. Dzięki temu poznasz nie tylko polskie nazwy tych substancji, ale także ich sposób działania na włos czy skórę, ale także na sam kosmetyk. Chodzi tutaj m.in. o substancje spieniające czy też pozwalające na utrzymanie odpowiedniej konsystencji produktu. Sprawdź, czy w składzie nie ma substancji, które mogą cię uczulić. Istotne jest także to, aby produkt kosmetyczny był dobrany do rodzaju twoich włosów.

Jakie rodzaje kosmetyków do włosów warto mieć w domu?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do włosów. W swojej kosmetyczce warto mieć przede wszystkim te do codziennej pielęgnacji. Podstawa to szampon i odżywka. Warto też wybrać serum czy maskę, które pozwolą na dodatkowe odżywienie i nawilżenie włosów. Obecnie coraz częściej można dostać również produkty do pielęgnacji nie tylko włosów, ale i skóry głowy. Jeżeli natomiast chodzi o kosmetyki do stylizacji, to dobrze mieć m.in. spray chroniący przed działaniem wysokich temperatur. Inne produkty do stylizacji to m.in. kremy podkreślające skręt czy ułatwiające układanie loków, a także kosmetyki ułatwiające prostowanie włosów. Wybierając kosmetyki do stylizacji, zwróć uwagę na to, jaką mają siłę i jaki efekt dzięki nim uzyskasz.

Hairy Tale Cosmetics – marka, na którą warto zwrócić swoja uwagę

Wybierając kosmetyki, warto postawić w miarę możliwości na jedną markę. Szukając warto zwrócić uwagę na to, jakimi zasadami kieruje się dana marka. Przykładem ciekawej firmy oferującej dobrej jakości kosmetyko do włosów jest Hairy Tale Cosmetics. Jest to marka tworzona przez pasjonatki włosów, które dzielą się swoją wiedzą produkując kosmetyki. Oprócz dobrego jakościowo składu swoich produktów, zachwyca ona przyjemnymi dla oka opakowaniami. W jej ofercie znajdziesz m.in. produkty do codziennej pielęgnacji włosów, różnego rodzaju odżywki i produkty do stylizacji. Jeżeli jesteś nimi zainteresowany, więcej na ich temat przeczytasz na stronie internetowej: https://unlapin.pl/c/hairy-tale-cosmetics/.