czwartek, 29 lipiec 2021 17:39

Kosmetyki do włosów z filtrem – dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki do włosów z filtrem Kosmetyki do włosów z filtrem pixabay

Lato to specyficzna pora roku. Jednocześnie cieszy nas, że możemy spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, ale z drugiej strony stale musimy pamiętać o niekorzystnym działaniu czynników zewnętrznych, takich jak choćby promieniowanie UV.

Nauczyliśmy się jednak dbać w poprawny sposób o naszą skórę, aby uchronić ją przed poparzeniami, a nawet poważniejszymi problemami. Ale czy to samo możemy powiedzieć o włosach? Jak często wybieramy kosmetyki do włosów, które zawierają filtry? 

Jakie kosmetyki do włosów warto stosować latem?

Nie da się ukryć, że świadomość dotycząca ochrony skóry przed słońcem z roku na rok rośnie. Doskonale wiemy, czym są kremy z filtrem i że należy aplikować je codziennie, niezależnie od pory roku, jeżeli tylko wychodzimy na zewnątrz lub znajdujemy się w pobliżu okna. Jednocześnie zapominamy o tym, że powinno tyczyć się to także włosów. One szczególnie narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, które obecne są zwłaszcza latem. To czas, kiedy chętnie spędzamy wolne dni nad morzem czy basenem. Taka woda jednak niekorzystnie wpływa na kondycję naszych włosów ze względu na wysoki poziom zasolenia czy dodatek chloru. Stałe eksponowanie na słońce, silny wiatr, a nawet nadmierne pocenie skóry głowy sprawiają, że latem powinniśmy zmodyfikować nieco naszą pielęgnację. Kosmetyki do włosów powinny przede wszystkim mieć działanie ochronne, wzmacniające i regenerujące. 

Czy promieniowanie UV negatywnie wpływa na stan włosów? 

Wiemy, jak promieniowanie UV może wpływać na skórę, ale czy to samo dzieje się z naszymi włosami? Najczęściej zauważalne skutki to między innymi wzmożona łamliwość i rozdwajanie końcówek, zmiana koloru na jaśniejszy, szorstkość, efekt matu, ale przede wszystkim wysuszenie. To właśnie z takimi symptomami walczymy poprzez właściwy dobór produktów. 

Czy kosmetyki do włosów z filtrem mogą być skuteczne? 

Jeżeli będziemy regularnie sięgali po kosmetyki do włosów z filtrem i regularnie je reaplikowali, to na pewno będzie miało to pozytywny wpływ nie tylko na samą strukturę włosa, ale również na stan skóry głowy. Nie bójmy się stosować rozbudowanej pielęgnacji, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie chronić swoje zdrowie i wystrzegać się poważniejszych chorób skórnych. 

Jeżeli chodzi o kosmetyki do włosów, które doskonale sprawdzają się latem, to na pewno w zestawieniu nie może zabraknąć takiego produktu jak spray. Jest najprostszy w aplikacji, ponieważ wystarczy jedynie spryskać fryzurę z niewielkiej odległości, aby uzyskać satysfakcjonującą ochronę. Niektóre mgiełki chronią nie tylko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale także soli, której nie brakuje między innymi nad morzem. Taki preparat warto wrzucić do torebki bądź plecaka. 

Drugim, równie popularnym kosmetykiem jest oleiste serum, które rozprowadzamy na długości włosów. Bardzo często ma też inne właściwości, na których również powinno nam zależeć. Aby dodatkowo wzmocnić ochronę, możemy zakrywać głowę kapeluszami czy chustkami, latem chodzić pod parasolką, czy wybierać upięcia typu warkocz czy kok.