wtorek, 14 marzec 2023 12:14

Między Drutami - Nowy sklep z włóczkami we Wrocławiu

włóczki bawełniane włóczki bawełniane Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

 Czy wiesz, że wełna zyskała popularność przypadkowo, gdy zdrapana włóknista część zwierzęcia okazała się łatwa w skręcaniu?   Czym są jednak włóczki? Jakie właściwości ma włóczka bawełniana? Co zrobisz z włóczkami? Czy ich zastosowanie obejmuje jedynie robótki ręczne? Gdzie we Wrocławiu znajdziesz różnorakie akcesoria dziewiarskie, w tym również różne rodzaje włóczki?

 

 Włóczki idealne, czyli co nazywamy włóczką i jakie ma rodzaje?

Mówiąc np. o czynności dziergania czy szydełkowania, wiele osób zamiennie używa sformułować wełna i włóczka. Tymczasem, włóczka to inaczej przędza, która jest wykonana z naturalnych lub syntetycznych włókien. W asortymencie wielu sklepów znajdziesz wiele rodzajów włóczek o różnej grubości, mogąc wybierać spośród wielu kolorów. 

Jakie zatem mamy w ofercie rodzaje włóczek? Włóczki dzielimy najpierw na te pochodzenia zwierzęcego. Może być to wełna owcza (szetlandzka lub z merynosów), wełna kozia (kaszmir lub moher), wełna z alpaki, wełna agora czy jedwab. Mamy też włóczki pochodzenia roślinnego tj.bawełna (np. włóczki wykorzystujące bawełnę organiczną), jest także len czy włóczki bambusowe. Na końcu mamy włóczki syntetyczne tj. akryl czy poliester oraz włóczki mieszane.

Nie tylko odzież, czyli zastosowanie i właściwości włóczki

Niezależnie czy potrzebujesz włóczki wełniane czy też włóczki bawełniane, najczęściej są to produkty, z których wykonasz różne rodzaje robótek ręcznych. Mogą posłużyć zarówno do dziergania odzieży jak i rękodzieła tj. makramy. 

Jeśli chcesz z nim wykonać jakąś część garderoby, włóczki są idealne na swetry, do dziergania skarpet, czapek, szalików, szali, kamizelek, spódnic, chust czy narzutek.

Włóczki to materiał wszechstronny, posiadający wiele zalet. Idealnie nada się na prezent, kto lubi prace ręczne. To materiał odporny na zabrudzenia, mający wysoką jakość, niezwykle trwały, ciepły i prosty w pielęgnacji. Przykładowo wełna jest mocna i miła w dotyku, a bawełna nie gryzie i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Dodatkowo, jeśli chodzi o wełnę, można zaprezentować o niej wiele ciekawostek, o których mało kto wie. Czy wiesz, że włókna wełniane to głównie alfa-keratyna, która jest obecna np. we włosach, rogach i pazurach? Czy wiesz, że wełnę wykorzystuje się także w przemyśle np. w podkładach przy wycieku oleju albo amortyzatorach fortepianowych? A czy wiedziałeś, że wełna jest ognioodporna i nie topi się bezpośrednio pod wpływem działania wysokich temperatur? Czy wiedziałeś, że włókna wełniane jednocześnie chłoną i odpychają wilgoć i trzymają ciepło nawet wilgotne?

Sklep pełen produktów z włóczki, czyli wyjątkowa pasmenteria 

Jeśli potrzebny jest ci sklep z włóczkami to serdecznie zapraszamy do miejsca, gdzie znajdziesz różnorakie produkty do robótek ręcznych.

W naszej ofercie znajdziesz włóczki, a także akcesoria tj. motki, druty, szydełka, kordonki, sznurki, nożyczki, igły, gumki, agrafki i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do wejścia w świat między druty i odnalezienia dla siebie włóczek idealnych.