wtorek, 21 czerwiec 2022 19:59

Modnie i ekologicznie zapakuj prezent

wiórka papierowe wiórka papierowe Selglam

Pakujesz prezent dla bliskiej osoby, a może wysyłasz zamówienie do klienta?

 

Aby umilić proces otwierania paczki, wystarczy przemyślane opakowanie. W trosce o środowisko warto sięgnąć po naturalne materiały – tekturowe kartony, papier z nadrukiem czy wiórka papierowe stanowiące idealne wypełnienie. Czy można połączyć elegancję z eko minimalizmem? Sprawdź, jak to zrobić wybierając biodegradowalne opakowania!

Eko papier z nadrukiem dla wymagających

Logo firmy lub motywacyjne hasło – papier do pakowania z nadrukiem podkreśla charakter marki stanowiąc idealny nośnik marketingowy. To nie tylko skuteczny sposób na zabezpieczenie przesyłki i eleganckie opakowanie, ale także na utrwalenie się w świadomości klienta.

Papier z nadrukiem to zazwyczaj papier bezkwasowy o właściwościach utleniających. Oznacza to, że nadaje się do pakowania nawet ekskluzywnych produktów takich jak biżuteria i metale szlachetne. Spersonalizowany biodegradowalny papier pozwala wyróżnić się na tle konkurencji podkreślając wizerunek marki. Jest elegancki i niezwykle wytrzymały, dlatego bez problemu można wykorzystać go powtórnie, tak aby jeszcze bardziej zadbać o środowisko naturalne.

Wypełnienie paczek – jak zadbać o bezpieczeństwo przesyłki?

Wypełniacze do paczek to zabezpieczenie zawartości przesyłki, a zarazem element dekoracyjny. Dostępne w wielu kolorach mogą odnosić się do zawartości albo wizerunku marki sprawiając, że sposób pakowania i prezentacji produktu będzie wydawał się jeszcze bardziej przemyślany.

Ekologiczne, w pełni biodegradowalne wiórka papierowe stanowią wypełnienie paczek oraz koszy prezentowych nadając im oryginalnego charakteru. Wytwarzane z rozdrobnionego papieru dobrze wchłaniają wilgoć i nie pylą, a ich wytrzymałość pozwala na powtórne zastosowanie. Doskonale zabezpieczają produkty delikatne zapewniając odpowiednią amortyzację i zapobiegając przesuwaniu w kartonie. Jako zamiennik dla folii stretch i folii bąbelkowej stanowią element strategii marketingowej zgodny z ideologią zero waste.