poniedziałek, 15 listopad 2021 16:48

Opieka seniora – znajdź na nią skuteczny sposób

Opieka seniora Opieka seniora adobestock

Sprawowanie opieki nad osobami starszymi nie jest łatwym zadaniem. W zależności od ogólnego stanu zdrowia i kondycji seniora niejednokrotnie oznacza wiele czynności pielęgnacyjno-higienicznych, które trzeba wykonywać każdego dnia.

Warto więc znaleźć skuteczne sposoby na to, aby ułatwić sobie to zadanie, jednocześnie zapewniając podopiecznemu należyty komfort.

Opieka seniora bardzo często dotyczy też redukcji skutków nietrzymania moczu (NTM), z którymi zmaga się wiele starszych osób. Zapewnienie ochrony przed przeciekaniem nie jest możliwe bez zastosowania chłonnych produktów przeznaczonych do higieny intymnej. Jednak ich wybór powinien być podyktowany kilkoma istotnymi kwestiami. Co należy wziąć pod uwagę, szukając artykułów chłonnych dla osób z NTM? Sprawdźmy.

  1. Wybierz rodzaj

Produkty przeznaczone do higieny intymnej dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu są zróżnicowane ze względu na budowę oraz stopień chłonności, jaki zapewniają. Do wyboru pozostają wkładki, pieluchomajtki oraz bielizna chłonna. Wkładki dedykowane są osobom, u których ilość oddawanego moczu jest niewielka. Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu. Mocuje się je do tradycyjnej bielizny i zmienia z częstotliwością dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Są dyskretne i nie odznaczają się pod ubraniem.

Kolejny rodzaj produktów chłonnych to pieluchomajtki. Jak sama nazwa wskazuje, zastępują one tradycyjną bieliznę. Dzięki zastosowaniu bardzo chłonnego wkładu produkty te doskonale radzą sobie z dużą ilością moczu, izolując go od powierzchni skóry. Za sprawą anatomicznej budowy dopasowują się do naturalnego kształtu ciała. Są wygodne zarówno w noszeniu, jak i zakładaniu. Zapewniają wysoki stopień ochrony przed przeciekaniem. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej.

Bielizna chłonna to ostatni rodzaj artykułów higienicznych dla osób z NTM. Pomimo wysokiego stopnia chłonności bielizna pozostaje dyskretna. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, którym zależy na tym, aby ochrona przed przeciekaniem była skuteczna i komfortowa.

Rodzaj produktów chłonnych przeznaczonych dla seniora z NTM należy dopasować do stopnia zaawansowania dolegliwości, uwzględniając indywidualne potrzeby podopiecznego.

1. Dopasuj rozmiar

Warunkiem skuteczności wszystkich rodzajów chłonnych produktów jest właściwe dopasowanie ich rozmiaru. Zbyt duże mogą bowiem nadmiernie się przesuwać lub niewystarczająco przylegać do ciała, a przez to nie chronić należycie przed przeciekaniem. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli są one za małe. W tym wypadku dodatkowo stają się źródłem dyskomfortu dla pacjenta. Aby dokonać właściwego wyboru, nie narażając się przy tym na dodatkowe koszty, można skorzystać z bezpłatnych próbek produktów dostępnych na stronie producenta. Tam też można znaleźć informację dotyczącą zasad refundacji wybranych produktów.

2 Postaw na jakość

Produkty przeznaczone do higieny intymnej mają bezpośredni kontakt ze skórą seniora i to w miejscach najbardziej wrażliwych. Dlatego warto zadbać o to, by były wykonane z materiałów najwyższej jakości, które będą bezpieczne podczas codziennego stosowania. Powinny być miękkie i umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Stosowne informacje na temat ich właściwości oraz certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa ich stosowania można znaleźć na opakowaniu wybranego produktu.