poniedziałek, 15 listopad 2021 16:54

Sposób na ładne paznokcie - manicure i jego rodzaje

nails.pl nails.pl pixabay

Chyba każda kobieta wie, że zadbane paznokcie to najlepsza ozdoba kobiecych dłoni. Jednak nie zawsze dba się o nie z odpowiednią starannością.

Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że samodzielna pielęgnacja paznokci mało kiedy daje naprawdę dobre rezultaty. Najlepiej zdać się na pomoc profesjonalnej kosmetyczki. Jak dbać o paznokcie? Jakie rodzaje manicure się wyróżnia? Co warto na ich temat wiedzieć?

Zadbane paznokcie a manicure 

Na starcie warto dowiedzieć się, czym w ogóle jest manicure. W praktyce są to zabiegi, których celem jest uzyskanie estetycznego wyglądu dłoni i paznokci. Jednak nie należy mieć tutaj na myśli jedynie malowania paznokci czy pielęgnacji skórek. Dłońmi dobrze jest się zająć bardziej kompleksowo. Aby mieć ładne paznokcie, manicure dobrze jest połączyć z zabiegami odżywczymi różnego rodzaju. 

Co ciekawe, wyróżnia się aż kilkanaście różnych rodzajów manicure. Jednak tylko kilka z nich cieszy się na tyle dużą popularnością, że warto o nich wspomnieć. 

Naturalne paznokcie - manicure biologiczny

Manicure biologiczny daje efekt ładnych, naturalnych paznokci. W tym przypadku paznokcie należy przyciąć i opiłować, a następnie usunąć skórki i wypolerować. Kluczem do sukcesu jest też nałożenie profesjonalnej odżywki. Całość odbywa się bez użycia narzędzi metalowych. Manicure biologiczny to podstawa wersja manicure japońskiego. Zdaniem wielu ekspertów jest to najlepszy manicure dla paznokci. Dba bowiem nie tylko o wygląd dłoni, ale i o ich kondycję. 

Doskonale odżywione paznokcie - manicure japoński

Celem manicure japońskiego jest odżywienie, nawilżenie i regeneracja paznokci. Polega on na wmasowaniu w płytkę paznokcia odżywiającej pasty. Potem wciera się specjalny puder zatrzymujący substancje odżywcze i dający efekt idealnego blasku. Na paznokcie nie trzeba już nakładać odżywki lub lakieru. Manicure japoński różni się od klasycznego wykorzystaniem drewnianego patyczka do usuwania skórek. 

Idealny na co dzień manicure hybrydowy

Sposobem na ładne paznokcie jest manicure hybrydowy. Preparaty do niego potrzebne zakupić można w e-sklepie nails.pl. Hybrydy są ciekawym sposobem na stworzenie pięknych paznokci na różne okazje. Manicure tego typu jest trwały i utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Paznokcie w tym przypadku należy przyciąć, opiłowac, odtłuścić, a potem utwardzić specjalną lampą. Są one odporne na odpryski czy pęknięcia, a przy tym bardzo efektowne. 

A może manicure winylowy?

Manicure winylowy jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą odnawiac paznokci czy usuwać lakieru specjalnymi preparatami. Manicure winylowy jest trwały jak manicure hybrydowy, a przy tym nie obciąża płytki paznokcia. Można go łatwo usunąć nawet w domu za pomocą zmywacz. Jak się go wykonuje? Płytkę paznokcia należy pokryć lakierem winylowym, który ulega utwardzeniu pod wpływem naturalnego światła. 

Szybki sposób na ładne paznokcie, czyli manicure żelowy

Świetnym sposobem na ładne paznokcie jest manicure żelowy często nazywany modelowaniem paznokci. Zabieg ten wykonuje się zarówno na tipsach, jak i naturalnych paznokciach. Na płytkę należy nałożyć masę światłoutwardzalną, która nadaje jej gładkość. Przy paznokciach krótkich stosuje się specjalne szablony lub tipsy, które pozwalają na ich przedłużenie oraz nadanie określonego kształtu. 

Nowoczesny manicure tytanowy

To kolejna ciekawa alternatywa dla manicure hybrydowego. Manicure tytanowy umożliwia wzmocnienie cienkiej i zniszczonej płytki paznokcia. Nakładany jest w formie pudru zawierającego dwutlenek tytanu. Warstwa ta twardnieje na skutek kontaktu z powietrzem. Paznokcie są wytrzymałe, a przy tym manicure tytanowy nie wpływa negatywnie na skórę.