poniedziałek, 15 listopad 2021 16:45

Kosmetyki naturalne - czym się charakteryzują?

Kosmetyki naturalne Kosmetyki naturalne pixabay

Każdy człowiek dba o siebie najlepiej jak potrafi. Troszczymy się o swoje wnętrze odpowiednią dietą, badaniami, stylem życia, natomiast na zewnątrz stosujemy kremy, oleje i balsamy. Chcemy żeby nasza skóra była wypielęgnowana, pełna blasku, nawilżona i miękka.

 

Kosmetyki naturalne od lat zdobywają grono wielbicieli, które cały czas się powiększa. Kosmetyki naturalne są produkowane ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Nazywane są również biokosmetykami i kosmetykami ekologicznymi. Ich głównymi składnikami są olejki, ekstrakty i inne składniki pochodzenia naturalnego. Co ważne naturalne składniki nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, ani nie są testowane na zwierzętach. Ma to ogromne znaczenie dla środowiska, planety i ma wpływ na los tysięcy zwierząt.

Kosmetyki naturalne, pomimo że nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach pobudzają i wspomagają prace skóry w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych, bez zakłócanie naturalnego rytmu i procesów odnowy, ponadto działają nawilżająco, łagodząco oraz przeciwstarzeniowo. Celem ich stosowania jest wspieranie oraz wspomaganie naturalnych funkcji skóry, uaktywnienie jej do samoistnej regeneracji włókien kolagenowych oraz innych naturalnych procesów naprawy.

Czy kosmetyki naturalne działają?

Należy pamiętać, że kosmetyki naturalne działają, ale wymagają tak jak każda inna pielęgnacja systematyczności, regularnego działania oraz dobrania odpowiednich produktów do rodzaju i potrzeb skóry. Nie należy oczekiwać, iż kosmetyki naturalne dadzą natychmiastowe efekty, gdyż kosmetyki naturalne potrzebują czasu i regularnego stosowania, żeby mogły wniknąć w głąb skóry i zacząć działać. Każda pielęgnacja wymaga czasu i systematyczności działania. Jest to postawa działania, która wpływa na efekty oraz ich trwałość.

Biokosmetyki wspomagają naturalne procesu zachodzące w skórze, pomagają skórze i uwydatniają jej naturalne cechy, przez to, że działają w zgodzie z naturą, a nie przeciwko niej. Substancje zawarte w kosmetykach naturalnych nie są z założenia, ani szkodliwe, ani podrażniające dla skóry, ponieważ są to naturalne ekstrakty, oleje oraz składniki bez sztucznych składników.

Właściwości lecznicze kosmetków

Kosmetyki naturalne mogą mieć również właściwości lecznicze, pobudzają proces regeneracji i przywracają stan równowagi skóry.
Biokosmetyki to szansa dla planety, gdyż opakowania kosmetyków naturalnych są wykonywane zazwyczaj z biodegradowalnych materiałów dzięki czemu jest możliwy biochemiczny rozkład związków organicznych przez saprobionty na proste związki nieorganiczne. Poza organizmami żywymi, biodegradacje wspomagają czynniki naturalne (światło słoneczne, tlen z powietrza i woda). Dzięki niej rozkładowi może ulec prawie całość substancji organicznej. Ma to ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach gdzie na każdym rogu widzimy ogromne ilości plastikowych śmieci zanieczyszczających naszą planetę.

Kosmetyki naturalne to wspaniała alternatywa dająca niesamowite efekty na skórze, wpływająca zbawiennie na środowisko oraz wspomagająca nasze zdrowie.