środa, 25 listopad 2020 17:36

Popularne zabiegi kosmetyczne dla kobiet

Depilowanie pach Depilowanie pach Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Okres jesienno-zimowy to najlepsza pora, by wybrać się do kosmetyczki. Ciało ukrywa się pod warstwami ciepłych ubrań, dlatego to właśnie zimą powinno się rozpocząć zabiegi, po których zabronione jest wystawiane skóry na promienie słoneczne. Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać zimą?

 

  1. Depilacja laserowa pach
  2. Peeling kwasowy

Depilacja laserowa pach i peeling kwasowy to obecnie jedne z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych dla kobiet. Dzięki nim można cieszyć się gładką, piękną skórą bez jakichkowiek niedoskonałości. Zima to doskonały czas, by zdecydować się na oba zabiegi. Dowiedz się, dlaczego.

Depilacja laserowa pach

Współczesny kanon piękna wymaga, by kobiety usuwały z ciała zbędne owłosienie. W szczególności dotyczy to pach, które pokazuje się nawet w zimie, odsłaniając nieco ciała w domu lub na imprezach. Gładkie pachy uzyskuje się poprzez codzienne golenie, jednak odrastające ciemne włoski są widoczne nawet następnego dnia. Depilacja laserowa sprawia, że ten problem znika raz na zawsze.

Depilacja laserowa pach jest skutecznym sposobem trwałego usuwania owłosienia z ciała. Laser wypala cebulki włosowe, dlatego włoski przestają odrastać. Ze względu na to, że wiązka laserowa silnie podrażnia skórę, nie wolno wystawiać jej na słońce. Zimą ukrywanie pach jest o wiele łatwiejsze niż wiosną i latem. Dodatkowo laserowe depilowanie pach wymaga powtórzenia po kilku tygodniach, dlatego ostateczny efekt uzyskuje się dopiero na zakończenie zimy. Wynika to bezpośrednio z cyklu wzrastania włosów. Cebulki włosowe w okresie uśpienia nie są wypalane przez laser, dlatego można się ich pozbyć, dopiero gdy miną 3-4 tygodnie od pierwszego zabiegu depilacji pach.

Peeling kwasowy

Peeling przy użyciu kwasów o wysokim stopniu skoncentrowania to skuteczny sposób na pozbycie się niedoskonałości na twarzy. Kwasy usuwają zaskórniki, martwy naskórek oraz przebarwienia. Ponadto po kilku peelingach zauważa się wyraźne spłycenie zmarszczek i blizn potrądzikowych. Dzięki temu skóra staje się idealnie gładka, gdyż pobudza się jej głębokie warstwy do intensywnej regeneracji. Niestety, na skutek tego procesu na twarzy pojawia się silne zaczerwienienie i podrażnienia. W tym okresie powinno się zrezygnować z używania kosmetyków kolorowych i wystawiania cery na słońce. Zimą rzadziej wychodzi się z domu i używa się kremów natłuszczających, które łagodzą negatywny wpływ kwasów na skórę. Dzięki temu peeling kwasowy warto wykonać w okresie, gdy jego tymczasowe, nieprzyjemne skutki będą mniej dotkliwe.