wtorek, 08 wrzesień 2020 20:40

Presety bez tajemnic – prosty sposób na samodzielną obróbkę zdjęć

Obróbka zdjęć Obróbka zdjęć

Zdjęcia z wakacji, rodzinnych spotkań i wypadów za miasto z przyjaciółmi to sposób na utrwalenie wspomnień i stworzenie pamiątki jedynej w swoim rodzaju.

 

Piękno każdej fotografii można dodatkowo pogłębić sprawiając, że zdjęcia tworzą nie tylko harmonijną całość, ale również wyglądają jakby wyszły spod ręki profesjonalnego fotografa. Filtry fotograficzne, bo to o nich mowa, znane są od dawna, jednak możliwość samodzielnej obróbki zdjęć, sprawia, że cały czas zyskują na popularności. Czym są presety? Co warto o nich wiedzieć?

Presety, czyli filtry fotograficzne dla każdego

Presety to znane przede wszystkim z program Adobe Lightroom filtry fotograficzne przeznaczone do szybkiej obróbki zdjęć przed wstawieniem ich do social mediów. Prosta i błyskawiczna metoda przerabiania fotografii jest przydatna szczególnie w przypadku influencerów i blogerów, dla których media społecznościowe to codzienność. Jednak różne presety lightroom sprawdzą się również dla osób zwyczajnie zainteresowanych fotografią i takich, które chcą utrwalić wspomnienia w pięknej formie.

Zdjęcia z pesetami nabierają niepowtarzalnego charakteru – filtr fotograficzny może całkowicie odmienić wygląd zdjęcia albo jedynie podkreślić jego charakter. Pesety pozwalają także stworzyć harmonijną kompozycję spójną pod względem barw i zastosowanych efektów. Nie bez powodu mówi się, że dzięki filtrom wszystko może wyglądać świetnie, wystarczy odpowiednio dobrany do okoliczności filtr, a zdjęcie z presetem stanie się częścią inspirujących fotografii rodem ze znanych portali.

Jak stworzyć własny preset?

Presety dostępne są w darmowej aplikacji Adobe Lightroom, gdzie można stworzyć własne indywidualne filtry albo skorzystać z dostępnych propozycji. Nie zawsze dostępne opcje spełniają oczekiwania użytkowników, a przygotowanie własnych presetów wymaga nie tylko czasu, ale też doświadczenia – w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego filtra, który następnie instaluje się w aplikacji na telefonie lub komputerze.

Obróbka zdjęć z gotowymi presetami to łatwy sposób na uzyskanie profesjonalnego efektu. W dodatku filtry fotograficzne wykorzystujące różne efekty i style pozwalają na dopasowanie do dowolnych okoliczności. Pesety ze strony impresset.pl to jedne z lepszych gotowych filtrów na rynku stworzone z myślą o indywidualnych oczekiwaniach użytkowników, którzy mogą wybierać spośród filtrów w stylu portretowym, naturalnym, okolicznościowym, na przykład ślubnym czy nocnym. Presety tropikalne świetnie sprawdzą się na wakacyjnych fotografiach, a presety rozświetlające i przyciemniające nadadzą zdjęciom charakteru.