wtorek, 04 październik 2022 15:18

Proste zęby bez aparatu ortodontycznego

Invisalign Invisalign pixabay

Piękny uśmiech bez dyskomfortu, który towarzyszy noszeniu tradycyjnego aparatu ortodontycznego z metalowymi łukami? Poznaj zalety leczenia wad zgryzu metodą Invisalign.

 

Czym różni się tradycyjne leczenie wady zgryzu od Invisalign?

Różnice między metodą tradycyjna a Invisalign widać już na pierwszy rzut oka. Sprowadza się bowiem do konstrukcji samego aparatu ortodontycznego. W tym pierwszym przypadku masz misterną konstrukcję zbudowaną z systemu montowanych do zębów zamków oraz metalowych łuków, które są na nich osadzane i wywierają nacisk na zęby. Invisalign to z kolei przezroczyste nakładki, których kształt odpowiada idealnie kształtowi zębów.

Budowa tych dwóch rodzajów aparatów przesądza również o sposobie ich stosowania. Tradycyjne aparaty ortodontyczne mają charakter stały. Oznacza to, że są trwale przytwierdzane do zębów i ściągane dopiero po zakończeniu leczenia. Powoduje to duży dyskomfort dla pacjenta, który musi m.in. zmienić nawyki dotyczące jedzenia oraz mycia zębów. Invisalign to aparat ruchomy, który pacjent może zdjąć w dowolnym momencie Zapewnia mu to dużą swobodę w codziennym życiu, gdyż leczenie nie utrudnia w żaden sposób normalnego funkcjonowania. Choć aparat musi znajdować się na zębach przez co najmniej kilkanaście godzin każdego dnia, to jednak można go ściągać na jakiś czas. W rezultacie pacjent może cieszyć się większą wygodą podczas leczenia.

Tradycyjny aparat ortodontyczny a Invisalign – porównanie efektów

Czy ściągany aparat może zapewnić równie fenomenalne efekty, jak ten zakładany na stałe? Okazuje się, że tak, o czym świadczy mnóstwo pozytywnych opinii od pacjentów, którzy już zakończyli terapię. O skuteczności działania tej nowatorskiej metody przesądza fakt, że przezroczyste nakładki są idealnie dopasowane do zgryzu, a następnie modyfikowane w miarę jego przesuwania na skutek działania aparatu Invisalign.

Z punktu widzenia pacjenta istotne jest także to, że leczenie wad zgryzu metodą Invisalign pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów w krótszym czasie niż w przypadku noszenia tradycyjnego aparatu. Krótszy czas terapii to również niższe koszty ze względu na mniejszą liczbę wizyt kontrolnych. 

Co istotne, obie metody prostowania zębów są równie uniwersalne. Dzięki temu może je stosować w przypadku bardzo zróżnicowanych wad zgryzu, jak zgryz głęboki, przodozgryz, stłoczenia zębów czy szparowatość. Konkretna ocena tego, czy wada jest możliwa do wyleczenia w dany sposób, zależy jednak od lekarza prowadzącego terapię.

Leczenie zgryzu w centrum stomatologicznym we Wrocławiu

Szukasz miejsca, w którym przeprowadzisz leczenie zgryzu metodą Invisalign? Zależy Ci na pozytywnych opiniach poprzednich klientów? Przyjrzyj się ofercie Smiles Clinic – centrum stomatologicznego we Wrocławiu. W ramach leczenia możesz liczyć na kompleksową opieką na każdym jego etapie. Komplet nakładek jest dopasowywany indywidualnie do Twojego zgryzu i zmieniany co ok. 2 tygodnie. Zapewnia to precyzyjne działanie, a tym samym szybkie osiągnięcie efektu, na jakim Ci zależy.