środa, 30 wrzesień 2020 12:59

Regeneracja cery po sezonie letnim – jak o nią zadać?

krem głęboko nawilżający do twarzy krem głęboko nawilżający do twarzy

Letnia aura pozwala nam wypocząć i nabrać energii. Chętnie wylegujemy się w pełnym Słońcu na plażach, spacerujemy po górach i wdychamy leśne powietrze.

Jednak nadmiar promieni Słońca nie jest obojętny dla naszej cery. I choć latem używałyśmy kremów z filtrem, to i tak na twarzy pojawiają się nadprogramowe zmarszczki, przebarwienia i przesuszenie skóry. Jak regenerować cerę jesienią i jakie kremy odżywcze do twarzy stosować, by cera znowu była promienna i pełna blasku?

Gdy latem Słońce cudownie grzeje, a wokół słychać szum morza, bardzo łatwo zapominamy, jak destrukcyjny wpływ na naszą skórę mają promienie Słońca. To zauważamy dopiero po powrocie z wakacji, bo po pierwszych kąpielach słonecznych skóra wydaje się być promienna, odświeżona i ma ten cudowny, brązowawy odcień. Niestety tak to wygląda tylko na początku. Po urlopie dostrzegamy w lustrze zupełnie inną twarz. Skóra na niej jest przesuszona, wydaje się znacznie grubsza, a co za tym idzie – mało elastyczna. Jej szarawy odcień skutecznie przykrywa letni blask. Mało tego, coraz bardziej widoczne stają się przebarwienia i popękane naczynka. Wszystko to choć nie napawa optymizmem, powinno zmusić nas do działania. Właściwa pielęgnacja i dobre kosmetyki Avon przywrócą cerze kondycję i promienny wygląd.

Peeling, czyli… pierwszy etap jesiennej pielęgnacji

Opalenizna wygląda pięknie, ale niestety tylko przez chwilę. Szkody, jakie wyrządza skórze, a czasem i naszemu zdrowiu, są niestety większe niż sama przyjemność z bycia opaloną. Po wakacjach cera – choć ciągle w nieco wakacyjnym odcieniu – wygląda już źle i trzeba o nią solidnie zadbać. Początek jesieni to idealny czas na dobre peelingi, które usuną zewnętrzną warstwę martwego naskórka i odsłonią nowe, zdrowe komórki skóry. Z letnim, brązowawym odcieniem skóry trzeba się rozstać, ale uwierzcie, nie warto zwlekać, bo skóra musi powrócić do swojej właściwej kondycji. W innym przypadku straci trwale swoją elastyczność i sprężystość, a to tylko krok do błyskawicznego pojawienia się kolejnych zmarszczek, których nie będzie można już usunąć. Wybierz dobry peeling oparty na rytualne znad Morza Martwego, a stosując go 2–3 razy w tygodniu, usuniesz martwe komórki naskórka, skóra znów stanie się gładka, młodzieńcza i bardziej elastyczna.

Nawilżanie i odżywianie skóry, czyli… regeneracja skóry w pełnym zakresie

Latem spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Wysoka temperatura oraz ciepły wiatr wysuszają skórę zdecydowanie ponad miarę, zatem po sezonie letnim wymaga ona wyjątkowo intensywnego odżywiania i nawilżania. Odpowiednio dobrany krem głęboko nawilżający do twarzy oraz ten odżywczy powinny zawsze być pod ręką.

Krem głęboko nawilżający na dzień powinien mieć dość lekką konsystencję, tak by łatwo się wchłaniał. Powinien też posiadać wbudowany filtr przeciwsłoneczny SPF 15. Taki preparat nie tylko nawilży skórę, ale także ochroni ją przed jesiennymi promieniami słońca, które coraz częściej bywają bardzo intensywne. Z kolei na noc najlepiej stosować także krem głęboko nawilżający do twarzy, ale o nieco innym składzie i konsystencji. Preparaty kosmetyczne nie muszą zawierać filtrów, ale powinny być bogate w substancje odżywcze, które właśnie w czasie snu będą miały czas, by wniknąć w głębsze warstwy skóry. Kremy odżywcze do twarzy na noc działają znacznie lepiej, gdy stosujemy je na dobrze oczyszczoną skórę twarzy, z której usunięto resztki makijażu i wszelkich zanieczyszczeń. Tak zadbana skóra rano będzie wyglądała młodo i promiennie.