czwartek, 02 grudzień 2021 14:12

Samoopalacz do ciała i twarzy

samoopalacz do twarzy samoopalacz do twarzy Zdjęcie autorstwa Jonaorle z Pexels

Jeżeli marzysz o pięknej opaleniźnie, nie musisz wcale czekać do lata, czy planować wyjazdu do ciepłych krajów.

 

Nie musisz nawet wychodzić z domu, by udać się do solarium. Wystarczy odpowiednio dobrany preparat samoopalający, by uzyskać piękną i naturalnie wyglądającą opaleniznę w zaciszu własnego domu. Czym dokładnie kierować się przy wyborze kosmetyków samoopalających i jak przygotować skórę do ich nakładania?

W jakiej formie są dostępne kosmetyki samoopalające?

Kosmetyki samoopalające, czyli przede wszystkim samoopalacz do ciała i samoopalacz do twarzy dostępne są obecnie w różnych formach. Podstawowa to krem, który nakłada się bezpośrednio na skórę w wybranym miejscu. Są również inne formy. Coraz popularniejsze stają się kosmetyki w formie pianki, którą nakłada się szybciej niż tradycyjny samoopalacz. Pozwala ona także na zyskanie bardziej równomiernej opalenizny. Obok tych dwóch form pojawiają się także kosmetyki w sprayu, np. mgiełki. Takie samoopalacze szczególnie często wykorzystywane są od uzyskania efektu opalonych nóg. Pojawiają się także preparaty koloryzujące, które można dodawać do codziennie stosowanych kosmetyków. Przykładem mogą być tutaj krople stopniowo opalające. Można je dodać np. do balsamu do ciała lub kremu do twarzy stosowanego na dzień.

Jak dobierać kosmetyki samoopalające?

Na rynku dostępnych jest wiele wysokiej klasy produktów samoopalających. Przy wyborze stawiaj przede wszystkim na te, które nie będą zostawiały smug i plam na ciele. Jednym z podstawowych kryteriów przy wybieraniu samoopalacza jest to, jaki odcień opalenizny uzyskasz po jego nałożeniu. Osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z samoopalaczami zaleca się preparaty pozwalające na uzyskanie stopniowej opalenizny. Przykładem mogą być tutaj wyżej wspomniane krople lub mgiełki stopniowo opalające. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także balsamy brązujące zawierające opalizujące drobinki.

Przy dobieraniu kosmetyku zwróć uwagę także, do jakiej części ciała jest przeznaczony. Staraj się także dobierać jego kolor tak, aby nie różnił się zbytnio od twojego naturalnego odcienia skóry. Dzięki temu uzyskasz naturalny efekt, który będzie subtelny i podkreśli twoją urodę.

Jak uzyskać najlepszy efekt przy wykorzystaniu kosmetyków samoopalających?

Kiedy już wybierzesz odpowiedni kosmetyk dla siebie, pamiętaj o tym, żeby odpowiednio przygotować skórę przed jego nałożeniem. Dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko tego, że preparat nierówno się rozłoży na skórze i opalenizna nie będzie równomierna. Przede wszystkim warto zrobić test na niewielkim, niewidocznym fragmencie skóry, by zobaczyć, czy kosmetyk nie będzie uczulał. Kiedy okaże się, że można bezpiecznie go stosować, wykonaj peeling skóry, gdzie będzie on używany. Następnie należy nałożyć samoopalacz. Niekiedy do tego typu kosmetyków dedykowane są specjalne rękawice czy inne elementy ułatwiające równomierne rozprowadzenie ich na skórze. Zapoznaj się także dokładnie z ulotką producenta. Szczególnie jeśli chcesz nakładać na skórę kilka warstw kosmetyku. Musi bowiem pomiędzy nimi zostać zachowany odpowiedni odstęp czasu. zazwyczaj ok. 8 godzin.