czwartek, 29 kwiecień 2021 11:21

Sięgnąć po podłogę drewnianą, czy podłogi z kamienia?

podłogi drewniane podłogi drewniane pixabay

Rynek zapewnia nam szeroki wybór podłóg. Wśród nich możemy wyróżnić podłogi drewniane, czy podłogi z kamienia. Po które z nich warto sięgnąć?

Lepszym wyborem będzie podła drewniana? A może jednak podłoga z kamienia? Sprawdzamy!

Podłoga drewniana

Podłoga drewniana to jedno z najstarszych rozwiązań i trzeba przyznać, że nadal pozostaje w modzie i nie ma co się dziwić, bo to naturalne i efektownie prezentujące się rozwiązanie. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że podłogi drewniane cechuje wysoka trwałość oraz dobre właściwości. Są odporne na wpływ czynników zewnętrznych, w tym na przykład uszkodzeń mechanicznych. Nawet jeśli dojdzie do ich zarysowania, to można szybko ich się pozbyć, a jedyne, co trzeba zrobić, to po prostu sięgnąć po odpowiednie impregnaty. Warto również wspomnieć, że podłogi drewniane tworzą przytulny klimat w domach i mieszkaniach, więc na pewno taki wybór nas nie rozczaruje.

Podłoga z kamienia

Podłogi z kamienia to również efektowne i solidne rozwiązania, zwłaszcza jeśli sięgniemy po te, wykonane z naturalnych surowców, czyli na przykład po granit, czy marmur. Kamienne podłogi są odporne na wpływ wielu czynników zewnętrznych, w tym również na wilgoć, czy uszkodzenia. Jednak warto wiedzieć, że w porównaniu do drewna nie zapewnią tak przytulnego klimatu. Kamień jest zimny, więc nie wszędzie, gdzie zostanie wykorzystany, będzie się sprawdzał. Poza tym warto też wspomnieć, że jest to dużo droższe rozwiązanie, więc jeśli szukamy oszczędności, to na pewno podłoga z kamienia nam ich nie zapewni.

Po którą podłogę ostatecznie sięgnąć?

Którymi produktami ostatecznie się zainteresować? Po którą podłogę sięgnąć? Widać, że zarówno podłogi drewniane, jak i podłogi z kamienia mogą okazać się dobrym wyborem. Jednak według nas o wiele lepiej zdecydować się na podłogi drewniane, ponieważ to one sprawią, że będziemy dobrze czuli się w swoich wnętrzach. Jeśli będziemy chcieli wzbogacić swoje wnętrza o kamień, to możemy go wykorzystać na blacie w kuchni, czy nawet w łazience.