niedziela, 07 listopad 2021 19:41

Spodnie męskie – jakie wybrać, by pasowały do stylizacji i okazji?

spodnie męskie spodnie męskie pixabay

Spodnie męskie dostępne są w wielu wzorach i krojach. Wykonywane są też z różnych materiałów. Dlatego też wbrew pozorom czasem może sprawić trudność ich odpowiednie dobranie, szczególnie do okazji, na jaką są ubierane. Czym zatem kierować się przy doborze spodni? Na co należy zwracać największą uwagę?

 

Spodnie męskie do pracy i na ważne wydarzenia – jakie wybrać?

Wybierając spodnie męskie do pracy czy na ważne wyjście warto kierować się określonym dress codem. Jeżeli obowiązuje on w pracy, koniecznie się z nim zapoznaj. Czasami bowiem pracodawca będzie wymagał, aby częścią stroju do pracy były spodnie garniturowe. W innym przypadku można pozwolić sobie na nieco więcej swobody i wybrać spodnie typu chinos. Nie są one tak formalne jak spodnie wizytowe czy garniturowe, ale pozwalają na stworzenie estetycznej i zarazem wygodnej stylizacji do pracy.

Moda męska klasyczna ma swoje wymagania również, jeśli chodzi o uroczystości, na które trzeba ubrać strój formalny. Gdy planujesz ubrać garnitur dostosuj jego formalność do okazji. Nie zapomnij o dobraniu do garnituru odpowiednich butów. Postaw też na jak najlepsze materiały – tweed, wełnę lub czystą bawełnę. Materiał też dostosuj do pory roku, by zachować komfort związany z temperaturami panującymi na zewnątrz.

Mniej formalne spodnie męskie – zobacz najciekawsze propozycje

W przypadku, gdy szukasz wygodnych spodni na co dzień, ale jednocześnie chcesz wyglądać elegancko, postaw na wyżej wspomniane chinosy. Są to spodnie wykonane najczęściej z bawełny. Są dość luźne, na tyle, by zachować swobodę ruchów, ale jednocześnie mają ładny krój. Sprawdza się zarówno do pracy, jak i na wyjście ze znajomymi.

Spodnie, które sprawdzą się na spacerach czy w czasie majsterkowania to bojówki. Dodatkowe kieszenie mogą pomieścić wszystkie drobne przedmioty dodają też nieco sportowego charakteru całej stylizacji. Wybierz do nich prostą koszulkę typu t-shirt i bluzę. Dzięki temu stworzysz spójną stylizację.

Latem, kiedy temperatury są wysokie, możesz wybrać długie spodnie wykonane z cieńszych materiałów, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki czemu nie będziesz przegrzewać się. Sprawdza się one idealnie do pracy. Natomiast po pracy możesz ubrać wygodne szorty, czyli spodnie z krótkimi nogawkami. Tutaj też masz do wyboru kilka rodzajów tego typu spodni. Ciekawym rozwiązaniem są m.in. bojówki z krótkimi nogawkami, które sprawdzą się m.in. na wakacyjnych wypadach poza miasto.