środa, 17 listopad 2021 13:00

Jak urządzić ze smakiem open space, home office i tradycyjne biuro?

meble biurowe massoni meble biurowe massoni Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każda – nawet niewielka – firma musi posiadać biuro. Może to być przestronna przestrzeń w formie open space albo małe pomieszczenie.

Dobrym rozwiązaniem bywa również home office, czyli biuro urządzone we własnym domu. Każde z tych rozwiązań wymaga odpowiedniej aranżacji oraz wyposażenia pod postacią mebli biurowych. Na jakie meble do biura się zdecydować? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Producent mebli biurowych – design i funkcjonalność

Podczas urządzania przestrzeni biurowej istotne są takie kwestie, jak ponadczasowy design oraz funkcjonalność. Dobrze zaaranżowane biuro robi świetne pierwsze wrażenie, zatrzymując na dłużej kontrahentów i klientów. Ponadczasowy design i gama neutralnych kolorów to najlepszy pomysł. Można użyć dodatków, by podkreślić charakter wnętrza. Istotne jest jednak również to, aby meble były funkcjonalne oraz ergonomiczne – tak, by praca w tym miejscu była komfortowa. Warto zwrócić uwagę na producenta mebli biurowych o ugruntowanej pozycji na rynku – https://massoni.pl/. Co istotne – jest to nie tyle fabryka mebli, co oferująca kompleksowe usługi urządzania i meblowania wnętrz firma. Od wizualizacji aż do montażu; krok po kroku przeprowadzi cię przez cały proces aranżowania wymarzonego biura, które spełni wszelkie twoje wymogi.

Meble biurowe i do sal konferencyjnych – podstawa wyposażenia każdej firmy

Na początek warto się zastanowić, jakiego biura do pracy będziesz potrzebować. Pozwoli to uzmysłowić sobie wówczas, jak zaaranżować przestrzeń oraz na jakie meble zwracać uwagę. Niezwykle modne w ostatnim czasie stało się urządzanie przestrzeni biurowej w stylu open space. Ten system ma wiele zalet; usprawnia pracę grupową, pozwala na bieżąco konsultować projekty, pomysły itd. Jednakże trzeba się zastanowić, w jaki sposób taką przestrzeń zaaranżować. Trzeba postawić przede wszystkim na dobrej jakości biurka regulowane oraz ergonomiczne krzesła, co umożliwi pracownikom komfortową pracę. Przydadzą się jednak również ścianki działowe i panele wygłuszające, tak by w otwartej przestrzeni wydzielić kącik, gdzie w razie potrzeby można popracować w większym skupieniu. Wyzwaniem bywa również zaaranżowanie biura o niewielkim metrażu. Urządzanie takiej problematycznej przestrzeni warto wówczas powierzyć specjalistom. Z pewnością przydadzą się wysokie i pojemne regały, a także biurka i ergonomiczne fotele do pracy.

Home office? Nie ma problemu! Produkujemy meble biurowe także do domu!

Jeśli pracujesz w domu – niezbędne będzie wyposażenie kącika do pracy w meble gabinetowe. Jeśli chodzi o design – możesz zaszaleć i wybrać to, co przypadnie ci do gustu. Home office to przestrzeń, w której raczej nie przyjmujesz petentów. Niemniej musisz pomyśleć o dobrej jakości biurku, najlepiej takim o regulowanej wysokości, byś mógł pracować zarówno na siedząco, jak i na stojąco. To ważne również wtedy, gdy z jednego biurka korzystać będzie większa liczba osób. Nie zapomnij o wygodnym ergonomicznym krześle, które zapewni podparcie kręgosłupa.