wtorek, 28 maj 2024 10:52

Vevet pikowany. Najlepsza tkanina dla dzieci

pikowany velvet pikowany velvet pixabay

Velvet pikowany to jedna z najczęściej wybieranych tkanin przez rodziców. Oczywiste jest, iż maluszkom trzeba zapewnić wszystko to co najlepsze i najwyższej jakości już od ich pierwszych dni. Co zatem wyróżnia na tle innych materiałów pikowany velvet? Dlaczego to wręcz stworzone tkaniny dla dzieci i co można z nich uszyć? Velvet pikowany obecnie zyskuje na coraz większej popularności, ale nie bez powodu! Rodzice dokonują zatem odpowiedniego wyboru względem swoich pociech.

Pikowany velvet i jego charakterystyka

Velvet pikowany składa się aż z trzech warstw – fizeliny i owaty oraz velvetu. Te dwa pierwsze materiały nadają produktom miękkości i ciepło. Velvet natomiast jest odpowiedzialny za gładkość i łatwe utrzymanie w pielęgnacji, co jest szczególnie ważne przy małych dzieciach. Wymienione właściwości wpływają bowiem na to, że velvet pikowany jest zdecydowanie uznawany jako najlepsza tkanina dla dzieci.

velvet pikowany

Niewątpliwe jest, że dzieci mają bardziej wrażliwą skórę niż dorośli, zatem wymaga ona szczególnej troski. Pikowany velvet nie tylko szczelnie otuli maluszka, ale jednocześnie zapewni mu możliwie maksymalny komfort, co z pewnością ułatwi zasypianie przytulając się do przyjemnego w dotyku materiału.

Pikowany velvet jest w pełni bezpiecznym i funkcjonalnym materiałem do produkcji tekstyliów dedykowanych dzieciom. Istotne jest również to, że tego typu tkaniny dla dzieci przyciągają atrakcyjnym wyglądem.

Takie tkaniny dla dzieci posiadają też zalety użytkowe. Velvet bowiem nie gubi nitek i nie zaciąga się, a także nie mechaci się. Ciekawostką jest to, że velvet pikowany można czyścić choćby ściereczką albo odkurzaczem. Pikowany velvet można też spokojnie prać w pralce pamiętając tylko o ustawieniu wtedy niskiej temperatury. Można zatem stwierdzić, że pielęgnacja velvetu jest ograniczona do minimum. Jeśli chodzi o koszty to velvet pikowany nie jest drogi w przeciwieństwie do innych i droższych materiałów o podobnej nieco jakości, jak np. jedwabiu albo weluru.

Velvet pikowany i jego zastosowanie

Najlepsza tkanina dla dzieci to z pewnością velvet pikowany ze względu na jego wszechstronne zastosowanie. Ten materiał można wykorzystać nie tylko do produkcji tekstyliów użytkowych, ale nawet dekoracyjnych. Najczęściej wykorzystuje się go do produkcji artykułów stworzonych z myślą o najmłodszych.

Pikowany velvet jest ciepły oraz przyjemny w dotyku, zatem idealnie sprawdzi się do uszycia z niego otulaczy bądź ochraniaczy do dziecięcego łóżeczka. Ozdobne pikowanie tkaniny velvet pikowany ślicznie prezentuje się na poszewkach do poduszeczek typu „jasiek” albo narzutach. Inne jeszcze zastosowanie velvetu pikowanego to na przykład maty do zabawy, a nawet zabawki. Ta tkanina idealnie nadaje się do produkcji maskotek „przytulanek”, które mogą umilić maluszkom zasypianie.

Tkaniny dla dzieci

Decydując się na zakup jakiegokolwiek produktu dedykowanego najmłodszym konsumentom trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał jego wykonania. Niewątpliwe jest, iż velvet pikowany dzięki swoim licznym zaletom i wszechstronnemu zastosowaniu idealnie nadaje się dla dzieci. Kolorystyka czy też motywy bajkowe z pewnością przykują uwagę dzieci, ale kluczową kwestią jest także to, czy wybierana tkanina dla dzieci posiada uzyskany certyfikat Oeko Tex Standard. Wskazuje on na zapewnienie gwarancji, iż wybrany produkt jest wykonany bez zbędnych dodatków, a więc jest on wysokiej jakości. Niewątpliwe jest, że velvet pikowany zasługuje na wybranie go właśnie dla maluszków.

Szukasz dobrych jakościowo tkanin poliestrowych? Zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem: Minky Minky