wtorek, 08 marzec 2022 19:06

Wybieramy kubek termiczny i termos na obiad

kubek termiczny kubek termiczny

Akcesoria do transportowania wcześniej przygotowanych posiłków lub ciepłych napojów są świetnym rozwiązaniem. Dobrze sprawdzają się w pracy, w szkole, na wycieczce, ale również w podróży.

Z tego powodu kubki termiczne i termosy cieszą się dużą popularnością. Dlatego sklep www.twojlunchbox.pl oferuje wysokiej jakości produkty przeznaczone do utrzymywania w cieple obiadów i napojów. Jednak wśród dużej oferty tych akcesoriów czasami trudno wybrać odpowiedni. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jaki produkt najlepiej wybrać.

Jaki kubek termiczny będzie najlepszy

Wybierając kubek termiczny, należy najpierw rozważyć czego się oczekuje. Czy potrzebny jest duży kubek litrowy, a może wystarczy taki o mniejszej pojemności? Warto się również zastanowić, do czego będzie służył i jaki powinien mieć wygląd. Istotny jest również czas utrzymywania temperatury i wykorzystanie np. podczas jazdy samochodem potrzebny jest produkt otwierany jedną ręką. 

kubek termiczny

kubek termiczny

Kubki termiczne przede wszystkim powinny być całkowicie szczelne. Warto rozważyć zakupu kubka stalowego lub szklanego. Plastikowe produkty zazwyczaj zmieniają smak napojów. Dla amatorów herbaty świetnie sprawdzą się kubki z zaparzaczem jak np. Lurch Green Tea utrzymujący temperaturę przez 6 godzin. Dostępne są również kubki otwierane jedną ręką jak Lurch Columbia Gold, z którego w łatwy sposób można skorzystać podczas jazdy. Ciekawe rozwiązanie posiadają także kubki 3w1 pozwalające na dostosowanie nakrętki do indywidualnych potrzeb: może być zamknięta, przygotowana do picia lub całkowicie otwarta. Dlatego wybierając kubek termiczny, można się kierować indywidualnymi preferencjami. Najważniejsze, żeby były:

  • szczelne,
  • wykonane z bezpiecznych materiałów,
  • stalowe lub szklane
  • długo utrzymujące temperaturę,
  • od renomowanych producentów.

Jaki termos obiadowy wybrać

Możliwość zabrania ze sobą wcześniej przygotowanego posiłku, ma dużo zalet. Termos obiadowy jest chętnie wykorzystywany do zabierania posiłków do pracy i szkoły. Tylko jaki wybrać, aby był odpowiedni? Najważniejsze jest długie utrzymywanie temperatury — im większy, tym dłuższy czas. Wpływ na temperaturę ma również kształt. Najlepiej wybierać produkty ze stali lub z plastiku ze stalowym wnętrzem. Termosy na jedzenie wykonane z takiego materiału przeciwdziałają powstawaniu drobnoustrojów — bardzo ważne w kontakcie z jedzeniem.

termos obiadowy

termos obiadowy

Dodatkowo są bardziej wytrzymałe i odporne na temperaturę. Akcesoria z łączonych materiałów są lżejsze od tych stalowych. Ważna jest również pojemność produktu im mniejsza pojemność, tym mniej się zmieści. Na obiad dla dorosłej osoby są raczej polecane termosy o większej pojemności np. 600 ml. Ciekawym rozwiązaniem jest termos na obiad z pokrywką służącą jako miseczka jak np. Cilio Monte. Niektóre modele posiadają także zestaw sztućców. Dla podróżujących najlepszym wyborem jest termos obiadowy Stanley Legendary Classic utrzymujący temperaturę nawet przez 20 godzin, mający składaną rączkę ułatwiającą noszenie i pokrywkę służącą jako miseczka. Bez względu na to, jaki termos na jedzenie się wybierze ważne, aby był m.in.:

  • szczelny,
  • długo utrzymywał temperaturę,
  • miał wnętrze ze stali,
  • termos obiadowy musi mieć pojemność dostosowaną do potrzeb.

Termosy obiadowe i kubki termiczne

Najważniejsze, żeby termos na jedzenie i kubek, który zostanie wybrany, był szczelny.  To jakiej wielkości produkty zostaną wybrane, zależy od indywidualnych preferencji.

termos na obiad

termos na obiad

Najlepiej, żeby były zrobione ze stali, tworzywa łączonego lub w przypadku kubków termicznych również ze szkła. Dzięki temu będą wytrzymalsze, nie będą wpływały na smak jedzenia i będą lepiej trzymały temperaturę. Dostępne są również akcesoria dodatkowe jak np. zaparzacz w kubku, czy sztućce w termosie. Wybierając się w podróż, warto zaopatrzyć się w produkty dłużej utrzymujące temperaturę i poręczne. Do pracy sprawdzi się zwykły termos na obiad i kubek o standardowej pojemności. Warto zajrzeć na Twój Lunch Box i poszukać produktu odpowiedniego dla siebie.